Některá sportoviště, na nichž mladí olympionici poměří své síly, mají dlouholetou historii. Třeba tenisové turnaje odehrají v prostředí, kde se hrál tenis už za první republiky.

„Na pořádání mládežnických turnajů jsme tu zvyklí, olympiáda je ale svátek, takže se na hráče moc těšíme. Chceme, aby se tu cítili příjemně, a tak bude areál po celý týden uzavřený a k dispozici pouze účastníkům olympiády,“ říká sportovní manažer Libereckého tenisového klubu Tomáš Trsek. „Na letní olympiádu se připravujeme po sportovní stránce, v tuto chvíli už jsou uzavřené nominace,“ prozrazuje Trsek.

Také atletika, která v Jablonci zdomácněla v 60. letech minulého století, drží krok a nabízí perfektní prostředí na stadionu i v hale. Velké atletické mítinky tu mají své stálé místo a špičkoví atleti z celého světa se sem rádi vrací.

Stále dopředu jdou také fotbalisté a některá hřiště, na nichž se budou holky a kluci honit za míčem, mají umělé povrchy III. generace. Zkrátka sportoviště v Jablonci i Liberci, na nichž mladí olympionici budou měřit své síly, jsou dobře vybavená a plně funkční. Zcela odpovídají potřebám velkého sportovního svátku.

„Připravujeme se v podstatě tak, jako před každým větším závodem, snažíme se, aby všechno bylo v plném lesku a samozřejmě bezpečné a funkční,“ potvrzuje Milan Matura ze společnosti SPORT Jablonec, která provozuje atletický areál na Střelnici a městskou halu v ulici U Přehrady, kde se bude hrát basketbal.

Letní olympiáda dětí a mládeže se koná od 23. do 28. června.