Střeleckou soutěž Memoriál Gerdy a Libora Kůrkových, která se konala na konci srpna v Manušicích, ovládli reprezentanti USA Maddalena Segen a olympijský vítěz Matthew Emmons. Oba ustanovili nové rekordy střelnice v polohovém závodě na třikrát 40 ran. Maddalena v kategorii ženy nástřelem 1174 a Matthew v kategorii muži fanatickým výsledkem 1187 bodů, což je jeho osobní výkon na otevřené střelnici.

V druhé disciplíně 60 ran leže vyrovnal Matthew Emmons rekord střelnice a stal se absolutním vítězem nástřelem 599 bodů a převzal pohár pořadatele z rukou své ženy Kateřiny Emmons, vnučky Gerdy a Libora Kůrkových. Maddalena Segen přidala ještě zlatou medaili v disciplíně 3x20 ženy skvělým výsledkem 589 bodů.

Memoriál byl současně i krajským přeborem Libereckého kraje a zúčastnilo se ho více jak 90 závodníků. Tři tituly putují do Sportovně střeleckého klubu Manušice. V kategorii ženy vybojovala Michaela Širlová hned dva tituly přeborníka Libereckého kraje a to v disciplíně 60 a 3x20 ran. K ní se přidal dorostenec Ondřej Bílek v disciplíně  60 ran leže a dorostenka Veronika Svobodová v disciplíně 3x20 ran.

Memoriál patří tradičně k nejvýznamnějším soutěžím v České republice, sledovaným závodem České reprezentace a probíhá s finanční podporou města Česká Lípa.