V prostředí skoro 80 let staré herny Lokomotivy Česká Lípa, která již neodpovídá dnešnímu standardu, se odehrály přebory dorostu ve stolním tenisu, kterých se zúčastnilo 30 hráčů a hráček Libereckého kraje. Domácí tým měl zastoupení sedmi dorostenců a jedné dorostenky, i když věkem ještě mladší žákyně, Krystýny Drugdové.

Před turnajem nebyl favorit známý a do bojů o medaile se mohlo pasovat až osm hráčů. Hlavní favorité, tedy alespoň podle žebříčku, se výsledkově trápili, a tak domácí Marek Fabíni jako číslo 1 vypadl už ve čtvrtfinále se Šilhánem z SKST Liberec.

Druhý nasazený, Václav Hruška z Jiskry Nový Bor, prohrál o jedno kolo dál s příjemným překvapením, Ondřejem Špačkem z místní Lokomotivy Česká Lípa. I proto se ve finále potkala pro veřejnost hodně nečekaná dvojice. Zde, ve vyrovnaném a kvalitním zápase, porazil Adam Zikmund z SKST Liberec Ondřeje Špačka 3:1 na sety. Vítěz si zajistil postup na mistrovství ČR, jež se koná ve Frýdlantu nad Ostravicí.

V soutěži čtyřher opět došlo na překvapení, když nejvýše nasazené páry vypadly v semifinále, a tak ve finále se utkaly dvojice Jan Fabíni z Lokomotivy Česká Lípa se Šilhánem z SKST Liberec, proti duu Zikmund, Hlavsa (oba SKST Liberec). To, co se nepovedlo Janu Fabínimu v kategorii mladších žáků, si vynahradil v dorostu. Společně se Šilhánem vyhráli 3:2 na sety a stali se přeborníky Libereckého kraje.

„Musím pochválit Ondru Špačka za bojovný výkon a předvedenou hru. Byl velice příjemným překvapením turnaje. Marek Fabíni asi usnul na vavřínech v kategorii starších žáků, proto by měl začít dělat i více přípravy v kondici. Honza Fabíni když si to srovná v hlavě, může porážet i daleko lepší hráče.

Vždyť také odehrál s krajským přeborníkem nejvyrovnanější zápas ze všech, tedy až na pátý set, který totálně nezvládl, a to především psychikou,“ zhodnotil vystoupení svých svěřenců trenér Aleš Bayer.

Pořadí přeborů:
1. Adam Zikmund (SKST Liberec), 2.Ondřej Špaček (Lokomotiva Česká Lípa), 3. Václav Hruška (Jiskra Nový Bor), 3. Petr Šilhán (SKST Liberec).