Kapacita závodu je téměř vyprodána, ke koupi v síti sportovních obchodů Intersport je posledních několik desítek čísel.

Z celé kapacity na hlavní závod na 50 km klasicky je přiděleno 4556 čísel ze 4800 možných, na další mají rezervaci další závodníci, kteří ještě startovné neuhradili. Část kapacity hlídají organizátoři pro elitní běžce.

Uzavření online registrací na http://www.jiz50.cz pro další dva závody O2 Bedřichovskou 30 volným stylem a Intersport Jizerskou 25 klasicky očekávají pořadatelé příští týden.

„Je to pro nás příjemné překvapení, loni jsme končili s registracemi o čtrnáct dní později a to měl závod nižší kapacitu,“ říká Marek Tesař z agentury Mather Activation, která je marketingovým partnerem akce.

„Poslední možnost, jak ještě získat startovné na Jizerskou 50, je zajít si do některého z čtyřiatřiceti obchodů Intersport v Česku. Nicméně nedoporučujeme čekat, protože jde jen o několik desítek čísel a věříme, že budou rychle pryč.“

Nadcházející 45. Jizerská 50 ČSOB Pojišťovny se uskuteční v termínu 6.-8. ledna 2012, na startu se představí rekordních 6600 závodníků z 32 různých zemí.

Vedle hlavního závodu na 50 km klasicky se pojede i závod na poloviční distanci, 30 kilometrů bruslením, dětská Mini Jizerská a firemní štafeta. (lei)