První žebříčkový závod startuje 2. dubna. Celkem je v termínovce Ještědské oblasti 16 závodů, mezi nejvýznamnější patří Mistrovství oblasti a dále pak mezinárodní závody SAXBO, které připravují oddíly z Chrastavy a německé Žitavy.

Vrcholem orienťácké sezóny na Liberecku budou v září dva závody světového poháru za pořadatelství Slavie TU Liberec. Ty budou zároveň součástí žebříčku Čechy B.

V Libereckém kraji se dále uskuteční počátkem srpna pětidenní závody Bohemia, které připraví oddíl Jiskra Nový Bor. Na Jablonecku se poběží o prázdninách tříetapové závody Petit Prix, na Turnovsku pěkné prázdniny s OB v Českém ráji.

Reprezentace mužů a žen (včetně sester Brožkových ze Sportcentra Jičín) v kategoriích elita odstartuje na mistrovství světa ve Francii.

Řada běžců oddílů Ještědské oblasti starších 35 let (padesát závodníků) pak odjede v červenci do maďarského Pécse, kde se koná veteránské mistrovství světa ve sprintu a na klasické trati. Tam je doposud přihlášeno více jak tři tisíce závodníků z více jak 50 zemí.

Jeden z titulů mistrů světa z roku 2010 bude obhajovat také jablonecký Zdeněk Zuzánek.