Účastníci se vydali na trasu dlouho 43 kilometrů z Mimoně od kasáren směrem na Brennou, dále do Starých Splavů a zpět přes Hradčany na Slovany, včetně horské prémie. „Počasí bylo parádní a nemohlo být lepší," sdělil Deníku Jaroslav Frei, sportovní manažer a z pořádajícího Občanského sdružení Tour de Ralsko.

„Kdo si na tento hlavní závod nevěřil, mohl využít vyjížďky dlouhé 25 kilometrů po cyklostezkách vojenského prostoru Ralsko. Cyklovyjížďka připomínala všem aktérům minulé ročníky a rodinnou pohodu. Letos se vyjížďky zúčastnilo 40 lidí," doplnil manažer Frei.

Absolutním vítězem MTB závodu se stal v parádním čase 1:26 hod. Jan Matoušek (na snímku), který zároveň vyhrál i vrchařskou prémii s názvem Maturiťák kopec smrti. Mezi ženami byla nejrychlejší Ivana Loubková.

„Oceněno v kategoriích Elite, Junior a Senior bylo vždy prvních pět míst, a k tomu měli účastníci občerstvení zdarma." Na příští rok chtějí organizátoři zajistit ještě vyšší prize money (finanční odměna pro absolutního vítěze).

„V roce 2013 chceme start zahájit z centra Mimoně s cílem přilákat ještě více lidí do této lokality, která má další neprozkoumané cyklokouty a stále získává na atraktivitě," zdůraznil Jaroslav Frei, jenž na závěr dodal: „Děkujeme všem za účast, dík patří firmám a partnerům za pomoc při akci, vedení Vojenských lesů a statků Mimoň, že nám umožnilo vstup na jejich lesní cesty, a přírodě za skvělé počasí."

Umístění jezdců v kategoriích

Muži do 20 let včetně:

1. Michael Kubín

2. Jan Souček

3. Milan Musil ml.

4. Marek Divíšek

5. Zbyněk Růžička

Muži 21-40 včetně:

1. Jan Matoušek

2. Robert Novotný

3. Aleš Strnad

4. Pavel Jindra

5. Lukáš Bureš

Muži 41 let a více:

1. Vladimír Paudera

2. Radek Ščučka

3. Milan Spurný

4. Aleš Růžička

5. Holub Vlastislav

Ženy do 20 let včetně:

1. Nikola Barešová

Ženy 21 40 včetně:

1. Loubková Ivana

2. Masopustová Lucie

3. Jana Stehlíková

4. Zuzana Poláčková

5. Vodičková, Kubásková, Čechová