Na své si přijdou všichni aktéři, přičemž hlavní myšlenku letošní akce prozradili pořadatelé již nyní: „Chceme přilákat tatínky od rodin, kteří jsou cyklistickými závodníky, avšak neregistrovaní, a zároveň pozvat i celou rodinu, jež současně může absolvovat pohodovou vyjížďku, zatímco tatínkové budou zdolávat nejdrsnější připravenou etapu v historii bikerských závodů , a to stylem start cíl, dlouhou přes 50 kilometrů,“ říká jeden z hlavních organizátorů Tour der Ralsko Jaroslav Frei. Podle jeho slov celou trať připravil několikanásobný vítěz předchozích ročníků Radomír Hodek a k vidění je na www.tourderalsko.cz.

Spuštěno bylo i přihlašování jak do závodu, tak do pohodové vyjížďky. Jaroslav Frei dodává, že velkým lákadlem by mohla být také finanční prémie vypsaná pro první tři absolutně nejrychlejší borce, zdarma bude i občerstvení, a to vše za symbolické startovné (50,- Kč pro nesoutěžící, 120,- Kč pro závodníky).

„Už se nemůžeme dočkat soboty 19. května, kdy závod po prezentaci odstartuje v 10 hodin od mimoňských kasáren,“ doplnil Frei.