Na Autodromu v Sosnové začal již pátý ročník populárního seriálu pro amatérské i profesionální závodníky MOGUL Driving Cup. Na startu se sešlo rekordních 92 účastníků ze všech koutů České republiky.

Po ránu byla trať vlhká a uklouzaná, ale postupně osychala, aby se následně po poledni spustil déšť, který nakonec promluvil i do celkového pořadí. V tréninku byl nejrychlejší Jiří Kratochvíl s desátou evolucí Lanceru před Leošem Hradilem s historickou Škodou 1000 MB a Petrem Semerádem s Mitsubishi deváté evoluce.

Již od tréninků bylo znát, že některé speciály byly dokončeny těsně před závodem, protože odtah byl v permanenci skoro po každé druhé jízdě.

Závod nakonec pro sebe trochu kuriózně rozhodla naše velká naděje Petr Semerád, který spěchal za sponzorskými povinnostmi do Bratislavy a startoval tedy do druhé série mezi prvními, tedy ještě na suché trati. Za Petrem Semerádem na druhém místě skončil Tomáš Hrazdíra před třetím Jiřím Kratochvílem. Stejné pořadí je i v nejsilnější třídě 3.

Na startu prvního závodu se sešlo rekordních 92 účastníků ze všech koutů republiky.Zdroj: Václav Soukup

Třídu 1 (do 1600 ccm bez úprav) ovládl stejně jako v minulém roce Tomáš Jarosil s Citroenem Saxo. Druhý skončil Marek Hons a třetí Jan Burget oba s Peugeotem 106.

Ve třídě 2 (přes 1600 ccm bez úprav) svedli velký souboj o vítězství Martin Donát s Alešem Gollnerem (oba Honda Civic TypeR). O pouhých 95 setin sekundy v součtu 4 nejrychlejších okruhů vítězství vybojoval Martin Donát. Třetí místo obsadil Vilém Erben se Škodou Fabia 1.9 TDi.

Ve třídě 4 (do 1600 ccm Hobby) zvítězil Max Honig na Toyotě Yaris, když jeho největší soupeř Leoš Hradil (Škoda 1000 MB) neměl mokré pneumatiky, a tak souboj před třetí sérií vzdal a skončil na druhém místě. Třetí místo i přes technické problémy (poloosa) vybojoval mladý Lukáš Krupička.

Souboj o vítězství se odehrál i ve třídě 5 (přes 1600 ccm Hobby), kdy prvního Karla Maříka na BMW 328 dělilo od druhého Ondřeje Zdražila (Renault 5 GT Turbo) jen 33 setin sekundy. Třetí ve třídě skončil Aleš Hemerka s Alfou Romeo 147.

Další závod sedmidílného seriálu MOGUL Driving Cupu se jede v sobotu 26. 11. 2016. Přihlášení závodníci se mohou těšit na stejnou trať, na které o týden dříve budou závodit mistři nejen České republiky na tradičním Setkání mistrů.

Na startu prvního závodu se sešlo rekordních 92 účastníků ze všech koutů republiky.Zdroj: Václav Soukup

Petr Pavlát