Jan Pecina a Lukáš Volejník z Osečné se stali prvními vítězi na ledové ploché dráze družstev. Letošní zima nejdříve českým plochodrážníkům na ledě nepřála. Nyní je ale všechno jinak. Mrzne až praští, a tak se konečně začínají konat závody na ploché dráze na ledě.

Ten první se jel v Růžené na rybníku Pařezitý. Jednalo se o mistrovství republiky družstev. Při neúčasti našich třech nejlepších jezdců, bratrů Klatovských a Diviše, byla i tak velmi dobrá a dokonce zahraniční sestava. Poláci, Švýcaři, Angličani a Němci. Zatímco Antonín Klatovský a Andrej Diviš jsou zraněni, Jan Klatovský se jako náš jediný jezdec probojoval do seriálu Grand Prix mistrovství světa a ve stejný termín startoval v Rusku.

Závody v Růžené byly kvalitní po všech stránkách a nakonec jediné, co trochu vadilo, bylo to, na co všichni dlouho čekali, a tím byl mráz. Svařák tekl proudem a někde i domácí slivovička, ale jen pro diváky. Nejprve se odjel závod na šroubcích, který se velmi podobá klasické ploché dráze. Ten vyhrál Jan Holub před naší jedinou závodnicí, Michaelou Krupičkovou z Liberce, třetí se umístil Pouznar.

V hlavním závodě bylo od začátku jasné, že tón budou udávat čeští jezdci. Ze dvou skupin se do závěrečného finále probojovaly týmy Ram Klauz a Sportovní klub Osečná. Síly byly vyrovnané a diváci s napětím čekali, jak vše dopadne. Nakonec po dobrém startu si palmu vítězství odvezl tým z Osečné ve složení Jan Pecina a Lukáš Volejník, druzí skončili otec a syn Jan a Petr Klauzovi a třetí tým Hutla ve složení Markus Jell a Lukáš Hutla.

Další závod je plánován na neděli 12. února v Mělicích u Pardubic. V sobotu 18. února by pořadatelé z Osečné u Liberce rádi odjeli závody v Hamru na Jezeře, jen ještě není rozhodnuto, zda se pojedou družstva nebo jednotlivci.