Prvního dne mistrovství se zúčastnili dva borci AC Česká Lípa: ve vrhu koulí Petr Stránský (na snímku) a v běhu na 800 metrů Jiří Dlouhý. „Jirka si bohužel před týdnem natáhl šlachu na chodidle, a to se nakonec projevilo i na výsledku,“ informoval trenér Miloslav Sviták a dodal, že i přes velkou bojovnost, která ho zdobí, doběhl ve svém rozběhu poslední. „Přitom prvních 500 metrů se držel na postupových místech. Pak se začal propadat a viditelně kulhající doběhl do cíle.“

Lépe se dařilo Stránskému. Prvním pokusem vrhl 13,21 metru, čímž si zajistil postup do finálové osmičky. V šestém pokusu se zlepšil na 13,29 metru a obsadil velmi pěkné 5. místo. „Oběma klukům patří poděkování za předvedenou bojovnost a reprezentaci našeho klubu,“ zdůraznil trenér.

V neděli nastoupila do koulařského sektoru Anna Středová. Ve vyrovnané soutěži poslala své náčiní na metu 10,19 m a obsadila 14. místo. „Věřme, že naši zástupci své zkušenosti, které šampionát přináší, zúročí již v letní sezoně dalším výkonnostním růstem,“ dodal Miloslav Sviták.