V úterním finále závodu na 50 metrů prsa dohmátla do cíle v čase 30,99 s. Už v pondělní rozplavbě závodu se ale Petra Chocová postarala o další zápis do rekordních tabulek, když časem 30,67 sekundy vytvořila nejen český rekord, ale v tu chvíli i rekord univerziády. Ten v úterý vylepšila ruská závodnice Julia Efimova na 30,12 s.

Šestadvacetiletá studentka Univerzity Jana Evangelisty Purkyněho v Ústí nad Labem tak rozšířila medailovou sbírku české výpravy na tři zlaté, šest stříbrných a sedm bronzových.

Česká výprava zatím v Kazani získala rekordních 16 medailí, z toho tři zlaté. O dva triumfy se postaral judista Lukáš Krpálek, třetí přidal střelec Tomáš Nýdrle ve skeetu.

Není to první medaile z univerziády, na níž dosáhl sportovec z České Lípy. Před dvěma lety si cenný kov přivezla z čínského Shenzenu střelkyně Zuzana Šostková. Společně s pozdější olympijsou medailistkou Adélou Sýkorovou a Klárou Bartošovou získala bronz ve sportovní malorážce (družstvo žen). 

Úřadující mistryně Evropy Petra Chocová zamíří příští týden do Španělska. V Barceloně startuje příští neděli mistrovství světa v padesátimetrovém bazénu.