Petra se letos v létě stala Mistryní České republiky a navíc dokázala bodově uspět i v celé sezoně 2014, a právem získat toto ocenění nejvyšší, jež lze v ČR vůbec dostat.

Petra Hurtová vyhrála Český pohár handicapovaných v horské cyklistice (kategorie handbike - ženy). Podle slov Petry Hurtové byla sezona hodně náročná, protože ji stále zlobil její zdravotní stav, kvůli kterému musela být i několikrát hospitalizována v nemocnici. „O to více si tohoto ocenění opravdu moc vážím," řekla závodnice, která se zároveň již po třetí zapsala na putovní pohár, jenž váží kolem 30 kilo a jsou na něm jména těch nejlepších handicapovaných cyklistů.

Patronem tohoto velkého unikátního poháru se před třemi lety stal biker Jaroslav Kulhavý (zlatý olympionik z Londýna). Celým slavnostním večerem provázeli moderátor Tomáš Hauptvogel a Jiří Ježek (nejlepší handicapovaný cyklista světa), v doprovodném programu zazpívala hudební kapela Nebe a další.

V rámci večera se také křtil kalendář neziskové organizace Černí Koně, který vznikl na podporu handicapovaného sportu. Tento kalendář pokřtili Marek Eben, Božena Jirků, Eva Čížovská a Soňa Kodetová. Budeme si přát, aby Petra Hurtová měla i do budoucna hodně sil k tomu, že bude město Česká Lípa nadále reprezentovat tak skvěle, jako tomu bylo dosud.