Na 40. ročníku Velké ceny Znojma startovali plavci z 35 plaveckých oddílů ČR, Slovenska a Polska. Závody byly zároveň 7. kolem ČP v plavání.
Velmi dobře se dařilo dvěma zástupcům PK Česká Lípa – Michalu Spurnému a Petře Chocové. Oba soutěžící přivezli celkem devět medailí.
Spurný zvítězil v nejdelším závodě 1500 m volný způsob, když musel svést velký souboj s reprezentantem ČR v dálkovém plavání, plzeňským Jakubem Fichtlem, který ho donutil zlepšit svůj vlastní rekord VC Znojma, čímž zaostal o pouhou 1 setinu vteřiny za osobním rekordem. Druhá místa přidal za 200 a 400 m VZ, když ho dokázali porazit pouze znojemští reprezentanti ČR Rubáček a Svoboda.
V doplňkových disciplínách 50 a 100 m motýlek vyplaval dvě třetí místa – na 50 m zaostal o 8 setin za osobním rekordem a na 100 m naopak zaplaval nový osobák.
Petra Chocová se po zdravotní pauze opět vrací na čelní místa prsařských disciplín.
„Jde to trochu ztuha, ale Petra nenechala nikoho na pochybách, že tento plavecký způsob ovládá dokonale. Nestačili na ni nejen domácí, ale i zahraniční účastnice,“ sdělil našemu Deník její otec Tomáš. Chocová slavila trojnásobné vítězství na tratích 50, 100 a 200 m prsa. V doplňkové disciplíně 50 metrů motýlek ji dělilo jen pár setin od vítězství a na cílovou stěnu dohmátla jako druhá.“
Oba výše jmenované soutěžící čeká tento víkend další závod, a to závěrečné kolo ČP v plavání v Brně, kde je také jediná šance nominovat se na ME v maďarském Debrecenu, které proběhne ve dnech 13. – 16. prosince.

Další zprávy z regionu najdete zde