Na 39. ročníku Velké ceny Brna, který byl zároveň posledním kolem Českého poháru v plavání, startovaly více než tři stovky plavců z 52 plaveckých oddílů ČR, Maďarska, Slovenska, Slovinska a Litvy.
Ve velmi silné domácí i zahraniční konkurenci se ve výborné formě představili i dva českolipští plavci Michal Spurný a Petra Chocová. Závody se plavaly systémem dopoledních rozplaveb, z kterých vždy šestice závodníků s nejlepšími časy postupovala do odpoledního finále.
M. Spurný opět dokázal, že patří k nejlepším vytrvalcům ČR současnosti i let minulých a stejně jako minulý týden ve Znojmě zvítězil na trati 1 500 m volným způsobem před plzeňským Fichtlem a jen těsně zaostal za vlastním rekordem závodů.
Stejně si vedl i na 400 m volný způsob, kde nenechal od začátku nikoho na pochybách o svém vítězství. „Dvousetmetrová trať nevyšla úplně podle jeho představ, ale i tak obsadil v solidním čase čtvrté místo. V doplňkových disciplínách, 50 metrů motýlek, sice zaplaval nový osobní rekord, ale finále mu o pár setin uniklo, a ve finále dvojnásobné trati skončil šestý,“ konstatoval trenér Tomáš Choc
Petra Chocová dokázala v Brně po necelých třech týdnech tréninku (před tím absolvovala dlouhodobou léčbu vleklých potíží s ramenními klouby), že se opět prosadí nejen v domácí, ale i zahraniční konkurenci. „Bylo to znát především ve výrazném zlepšení zaplavaných časů z minulého týdne ve Znojmě,“ řekla Deníku Petra Chocová.
Na trati 50 m prsa sice nezvítězila, skončila druhá, stejně jako ve finále „dvoustovky“ doplavala jen těsně za maďarskou závodnicí, ale mnohem potěšitelnější pro ni bylo, že výsledný čas byl o více než tři vteřiny lepší než ten, který zaplavala před týdnem.
V nedělních startech opět výrazně zlepšila své předchozí výkony a na trati 100 m prsa jasně zvítězila a totéž se jí podařilo i v disciplíně 100 m polohový závod, ve kterém si navíc vytvořila nový osobní rekord.
„Zaplavané časy bohužel nestačily ke splnění limitů na prosincové mistrovství Evropy v maďarském Debrecenu, ale jsou velkým příslibem do příštího roku, kdy se Petra bude připravovat na splnění limitu a případnou účast na Olympijských hrách v Pekingu,“ doplnil její otec Tomáš Choc.

Celkový počet medailí: 6

Michal Spurný
b 1. místo: 2x (400 a 1500 VZ)
Petra Chocová
b 1. místo: 2x (100 P, 100 PZ)
b 2. místo: 2x (50 P, 200 P)

Další zprávy z regionu najdete zde