Nejvyšší soutěží pro deseti a jedenáctileté žactvo je Zimní pohár ČR. Na něm startují pouze nejlepší plavci, kteří se do poháru kvalifikují na základě svých nejlepších výkonů.
Desetiletí měli své závody v Sokolově a i bez Ondry Olšara, který měl bojovat o některou z medailí, ale nakonec nestartoval pro nemoc, zaplavala dvojice Jakub Tauš a Karolína Szabová skvěle. V každé disciplíně startovalo 36 plavců a prosadit se mezi prvních deset nebylo vůbec jednoduché.
Jakub Tauš toto dokázal hned třikrát – nejlépe, na sedmém místě, se umístil na 200 m polohový závod a dvě 10. místa vybojoval na 50 a 100 m motýlek.
V dalších startech přidal opět v kvalitních výkonech ještě 12. (100 m znak) a 13.místo (50 m znak). Karolína Szabová se umístila na 9. místě v disciplíně 100 m prsa a na poloviční trati skončila na 14. místě. Na závěr je nutno podotknout, že oba zástupci českolipského PK zaplavali všechny své starty v nových osobních rekordech.
Jedenáctiletí absolvovali stejnou soutěž v Kladně. PK Č. Lípa reprezentovala čtveřice závodníků: Jan Kecek, Josef Vlasák, Aleška Daďová a Tereza Pivoňková. Mezi prvních deset se jim sice proniknout nepodařilo, ale i oni zaplavali velice slušně a vytvořili si několik nových osobních rekordů.
Umístění do dvacátého místa zaznamenali J. Kecek (17. na 200 Z), J. Vlasák (19. na 200 Z), A. Daďová (18. 200 Z) a T. Pivoňková (18. na 100 M a 19. na 200 Z).

Další zprávy z regionu najdete zde