Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Plavci zvládli přechod do Prahy velmi dobře

Praha - „Petra může klidně uvažovat o olympiádě,“ říká Jaroslav Strnad.

1.3.2008
SDÍLEJ:

Petra Chocová a Michal SpurnýFoto: Deník/archiv

Ne každý sportovec zvládne přechod do většího tréninkového střediska. Jsou případy, že člověk tam začne stagnovat, nebo ještě hůře, jeho výkony mají sestupnou tendenci. U Michala Spurného to tak určitě neplatí, což by měl potvrdit na právě probíhajícím mistrovství republiky. U Petry Chocové je to trošku složitější vzhledem k jejím zdravotním problémům, které jí minulý rok neustále soužily. Dá se říci, že tento rok je svým způsobem pro ni rokem pravdy. Má pro letošek několik cílů, ke kterým jí má dopomoci i její pražský trenér Jaroslav Strnad. „Petra je mimořádně šikovná, ale limituje jí zdraví.“
Kde byl ten první podnět k tomu, že Petra s Michalem se dostali sem k vám do Prahy?
Před deseti lety jsme dostali pokyn, že kromě plavců, kteří tady trénují, máme za úkol podporovat i nejlepší plavce rozseté různě v Česku. U Petry nebylo o čem mluvit. Ta byla v té době jasně nejlepší. Když šla sem, začal Tomáš Choc trénovat malé děti, takže Michala neměl kdo trénovat. A tehdejší reprezentační trenér juniorů jednoznačně řekl, že si máme vzít Michala, protože bude dobrej, že nebudeme litovat.
Jak oba zvládali ten přechod?
Takovýto přechod má několik stinných stránek. Jednak je to přechod do velikého města, jednak na jinou školu a do jiného tréninkového systému. Výhodou bylo, že Petra už byla zkušená reprezentantka a nějakou dobu s námi už trénovala. Michal byl týden v Praze, týden v Lípě, kde ještě dokončoval školu a po maturitě sem plynule přešel.
Jaké jsou jejich možnosti?
Petra může klidně uvažovat o olympiádě, protože to není mimo dosah jejích sil. Ale limituje ji zdraví. Jinak je určitě mimořádně šikovná. Z prsařek, co mi prošlo rukama, daleko nejrychleji pochopí ten správný pohyb. Její nevýhodou je, že je sama k sobě trošku měkká. Umí hodně trénovat, ale také hodně brblat. U Michala to vidím trošku složitější, protože plave v disciplínách (kraulařské tratě), v kterých je mimořádná světová konkurence. Postupem času bych ho viděl na evropské semifinále.
Jak vnímáte jejich spolupráci s Tomášem Chocem?
Já si myslím, že je to skoro nutnost. Tomáš je zná nejlépe. On je vychoval a dostal je tam, kde jsou. My jsme na to jen navázali. A oni také potřebují to zázemí, vracet se domů. A když jsou v České Lípě, tak s Tomášem trénují. Já podporuju, aby jezdili často domů, protože rodiče potřebují.
Jak vnímáte české plavání?
Vrcholem byl minulý olympijský cyklus. To se vozily medaile prakticky ze všech mezinárodních soutěží, kromě té olympiády. Úspěšná generace pomalu zestárla, rozběhla se do světa a ti mladí nenaplnili očekávání, a tím myslím i Petru. Také , když se podíváme na podmínky českého plavání, tak jsou oproti jiným plaveckým zemím amatérské. A je tu také mnoho jiných lákadel. Málokomu se chce každé ráno skákat do bazénu, trénovat dvě hodiny, jít do školy, pak do posilovny a poté znovu do bazénu. Takže soukromý život téměř žádný…

1.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Policie. Ilustrační foto.

Případ uniklého formaldehydu řeší policie

Marek Pieter (SLK)

Euro není otázka, jestli ano nebo ne, ale kdy, řekl Marek Pieter

Naši prvňáci ze ZŠ K. H. Máchy Doksy

Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z Českolipska.

ANKETA: Měla by být prostituce legalizována?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měla by se rozšířit jaderná elektrárna v Temelíně?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Vyrábějí vlaky pro Rakousko. V České Lípě vznikne až tři sta jednotek vlaků

Česká Lípa – První dva vozy opustily továrnu v těchto dnech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení