Do dějiště šampionátu cestuje reprezentační výprava v pondělí, proto jsme ještě předtím oslovili prsařku Petru Chocovou. „Ráda bych tam zaplavala nový český rekord. Nejlépe na stovce,“ přiznává v rozhovoru pro Deník dvaadvacetiletá studentka.

Petro, chystáte se na ME do Rijeky. Těšíte se?
Určitě se těším, protože na krátkém bazénu na ME jsem nebyla už dva roky (první rok kvůli nemoci, na druhou jsem nesplnila limit).

V poslední době jste potvrdila slušnou formu, naposledy v Brně, kde jste zlepšila rekord ČR. Vypadá to, že jste zdravotně OK, je to tak?
No… Pořád, vlastně už třetí týden, mě trápí mírné nachlazení a opět trochu už letité bolesti podlopatkového úponu či ramen. Ale s tím se plavat dá, takže se nechci na nic vymlouvat. Forma je, a to je super.

Jak vypadal poslední týden přípravy?
Byl prakticky stejný jako ten předchozí před Brnem. Plavala jsem kolem 4,5 kilometru za trénink, tedy spíše technicky s několika měřenými testy. Důležité je udržení kondice na suchu, dostatek vitaminů, spánku a dobrá nálada.

A tu evidentně máte! V jakých disciplínách a kdy přesně budete na šampionátu soutěžit?
Dohodli jsme se s trenérem, že poplavu jen prsařské disciplíny, takže mám ve čtvrtek 50, v pátek 200 a v sobotu 100 metrů. Ještě je možné, že poplavu v polohové štafetě.

Určitě si kladete nějaké cíle. Jaké to jsou?
Rozhodně by se mi líbil další český rekord, nejlépe na stovce, který už dva roky není zapsaný u mého jména. A pokud by se poštěstilo semifinále, byl by to krásný dárek k Vánocům. (úsměv)

Už jste sehnala nový typ plavek značky Speedo, kterým se prý říká rychlovky? Ostatně, jaký na ně máte názor?
Speedo kombinézu jsem si objednala a i vyzkoušela a musím říct, že je to opravdu až skoro neuvěřitelné, jak hezky a rychle se v tom plave, takže mě to určitě donutí po zhruba 4 nebo 5 letech opět začít plavat v kombinéze.

A budete s touto novinkou plavat už v Rijece?
Bohužel ne, jelikož náš plavecký svaz má smlouvu s firmou Arena.

Ale i přesto se od vás můžeme brzy dočkat nějakého nového českého rekordu, že?
Doufám, že se mi to podaří už příští týden. Tak mi držte place!