Na závodech v Plzni se zadařilo oběma Veronikám Bláhové i Vackové. Ty v konkurenci plavců z 37 oddílů společně vylovily z plzeňské padesátky sedm medailí, navíc shodně vše v nových osobních rekordech!

Ale i v ostatních „nemedailových" startech se jim dařilo. Veronika Bláhová pobrala k medailím ještě dvoje „brambory" za 50 a 800 m volný způsob.

V Náchodě vybojoval osmičlenný tým českolipského PK velmi pěkné 5. místo v konkurenci z celkově 21 plaveckých oddílů. „Dařilo se všem našim plavcům, a to i přes to, že někteří bojovali se staršími soupeři," uvedl trenér Tomáš Choc, jehož svěřenci v prsařském dvojboji tentokrát zůstali bez poháru, ale mnohdy opravdu jen těsně.

Adéla Kopecká byla čtvrtá (3. místo na 50 m prsa), stejně tak i Kristýna Erlebachová, a pátá skončila Nadia van Wassem.

O medaile se postarali Oldřich Hladík (1. na 100 m znak, dvakrát 2. na 100 m volný způsob a 200 m polohový závod) a Daryna Naboichenko (vždy 1. místo: 100 m znak, 100 m motýlek, 200 m polohový závod a 100 m volný způsob).