Zapojte se do ON-LINE ROZHOVORU. Zeptejte se nejznámějšího českého hledače štěchovického pokladu Josefa Mužíka na to, co Vás zajímá.

ON-LINE ROZHOVOR NAJDETE ZDE

Odpovídat bude Josef Mužík v pondělí 8.října od tří do pěti hodin odpoledne.

Pět medailových umístění přivezla výprava Plaveckého klubu Česká Lípa z Podzimní ceny Litoměřic.
Ze zástupců PK startovali Petr Jech, Ondřej Olšar, Jakub Tauš, Jiří Tauš, Petra Chocová, Veronika Kuzněcová, Tereza Pivoňková, Jitka Spurná, Barbora Szabová, Karolína Szabová a Adéla Zelenková.
Závodilo se pouze ve dvou kategoriích (92 a st., 93 a ml.), proto nejmladší českolipští plavci neměli proti soupeřům až o čtyři roky starším šanci proniknout na stupně vítězů. „ Díky novým osobním rekordům však potvrdili stále se zlepšující výkonnost,“ uvedl trenér Tomáš Choc.
Ve starší kategorii na prsařských tratích 100 a 200 m vyhrála jednoznačně Petra Chocová, která přesvědčivé vítězství zaznamenala i v disciplíně 100 m motýlek. Na 100 m VZ obsadila druhou příčku a na dvojnásobné trati skončila čtvrtá.
Ve stejné kategorii obsadila Jitka Spurná dvě čtvrtá místa (100 a 200 m Z), Veronika Kuzněcová pronikla do první desítky (100 m VZ a 200 m Z).
Mezi mladšími vybojovala Barbora Szabová bronz (200 m Z) a do první desítky se dostala na poloviční trati. Mezi prvních deset se ve znakařských disciplínách prosadil také Jiří Tauš.
Další závody čekají plavce již o tomto víkendu v Rumburku, Chocová a Spurný budou startovat na VC Trutnova.

Další zprávy z regionu najdete zde