Petra Chocová zvítězila na trati 200 m prsa za 2:35,25 min., a vylepšila tak svůj nejlepší letošní výkon v čele českých tabulek. Poté přidala ještě bronz na poloviční trati a na prsové padesátce skončila těsně čtvrtá. Další dvě bronzové medaile si na konto připsala jako členka štafet 4x 50 m polohový závod a 4 x 50 m volný způsob.
Michal Spurný přispěl do sbírky českolipských plavců druhým místem na nejdelší kraulové trati (1 500 m) a bronz přidal za velmi dobrý výkon v kraulové čtyřstovce.
Českolipští borci tak velmi výrazně přispěli ke druhému místu v týmové soutěži, kde startovali ve výběru Vysokoškolského sportovního centra ve složení Kazíková, Chocová, Černíková, Kaplanová, Spurný, Bartoš, Fučík, Jedlička, Harnol a Vaisocher.
„Hned po skončení závodů v Portu se výprava přesunula do španělské Barcelony, kde podstoupí další měření sil s evropskými plavci,“ potvrdil Tomáš Choc, Petřin otec, a dodal, že oba plavci chtějí touto cestou poděkovat městu Česká Lípa za finanční podporu své činnosti, díky které se mohou připravovat na soutěže a reprezentovat nejen ČR, ale především své rodné město.

Umístění v Portu:

Michal Spurný:
2. místo: 1 500 m VZ
3. místo: 400 m VZ

Petra Chocová:
1. místo: 200 m P
3. místa: 100 m P, štafety 4x 50 m PZ a 4x 50 VZ