Zásluhou 49 nových osobních rekordů získali 21 medailových umístění – 13x 1. místo, 5x 2. místo a 3x 3. místo.
Za PKČL startovali: Jakub Češka, Miroslav Chaloupka, Jan Kecek, Ondřej Kahánek, Jan Klouček, Miroslav Langer, Ondřej Olšar, Jakub Tauš, Adéla Kopecká, Nikol Pekárková, Tina Šafrová, Klára Šuriková, Natálie Vacková a Martina Vlasáková.

Mirek Chaloupka s přehledem zvítězil ve všech pěti startech, Ondra Olšar zvítězil čtyřikrát a pouze jednou skončil těsně na čtvrtém místě, Adéla Kopecká přidala dalších pět medailí – jedno první, tři druhá a jedno třetí místo, Tina Šafrová byla na stupních vítězů třikrát – získala dvě první a jedno třetí místo, Jakub Tauš byl dvakrát stříbrný, Miroslav Langer potvrdil i navzdory tomu, že bojoval v kategorii se staršími soupeři, že disciplína 50 m motýlek patří pouze jemu a zvítězil, Klára Šuriková třetím místem na 50 m volný způsob doplnila konečný počet medailových umístění na úctyhodný počet 21.

Navíc se podařilo zabodovat i v hlavních závodech Ceny TJ Bižuterie: pro starší a mladší žáky to byl 100 m polohový závod, ve kterém zvítězil O. Olšar a A. Kopecká byla druhá, pro nejmladší žactvo byla hlavním závodem prsová padesátka, ve které zvítězila T. Šafrová a M. Chaloupka. Z ostatních plavců se ještě do první desítky probojovali J. Kecek, N. Pekárková, N. Vacková a M. Vlasáková.

Další závody absolvují českolipští plavci v Praze Podolí, kde si opět vyzkoušejí starty na padesátimetrovém bazénu, protože i červnová Letní olympiáda dětí a mládeže se bude konat na padesátce v Olomouci.

Autor: Tomáš Choc