V 17. kole soutěže Démoni zvítězili na palubovce Písku 7:3, a protože dosud vedoucí Ústí nad Labem podlehlo Olympiku Mělník, a k tomu Slavia TU Liberec nečekaně padla doma s předposledním GL Litoměřice, vystoupali na první příčku právě Démoni.

V tomto kole se nedařilo celku F.A. Zole Česká Lípa, který ostudně (2:10) prohrál se zachraňujícím se Benešovem.

TEX-COLOR Písek - FC Démoni Česká Lípa 3:7 (0:3)

„Naše cesta do Písku byla docela strastiplná," povídal včera prezident klubu Jiří Šubrt.

„K utkání odjelo z Lípy jen sedm hráčů plus brankář. A potom na dálnici před Starou Boleslaví se nám začalo kouřit z dodávky, takže jsme ji museli odstavit. Po několika různých telefonátech se nám nakonec podařilo zajistit mikrobus a díky tomu jsme na zápas dorazili včas," usmíval se prezident Šubrt.

„Jinak dobrý. Kluci předvedli výborný výkon, poločas jsme vyhráli 3:0 a v pohodě si došli pro tři cenné body. Konečně se začal střelecky prosazovat Jirka Beránek, který dal dva góly," poznamenal šéf klubu FC Démoni.

Druholigová soutěž bude mít příští víkend pauzu, poté se oba českolipští zástupci představí před domácím publikem. „Fazole" vyzvou v pátek 28. února TEX-COLOR Písek, o den později pak Démoni přivítají tým CF Litoměřice.

Tuto neděli 23. února od 17 hodin čeká Démony zápas v rámci Poháru FAČR, a to v Liberci proti domácímu celku Inter Interma, účastník krajského přeboru. „Alespoň budou kluci pořád v zápasovém rytmu," usmíval se Jiří Šubrt.

Branky Démonů: Beránek 2, Bejda 2, Demke 2, Švec.

Sestava FC Démoni: Plochý - Bejda, Švec, Soukup, Beránek, Haviár, Paleček, Demke. Trenér Karel Kruliš.

Arsenal Benešov – F. A. Zole Česká Lípa 10:2 (6:0)

Po porážce od Démonů Česká Lípa se po týdnu představil proti druholigovým futsalistům Arsenalu Benešov (desátí) druhý českolipský celek, tentokrát sedmé F. A. Zole, které ale domácí v neveklovské hale nečekaně rozstříleli deseti góly.

„Soupeř přijel hodně odevzdaný. Brzy jsme se dostali do vedení a o naší výhře bylo defakto rozhodnuto už v polovině utkání. Hosté se do ničeho nedostali a náš brankář Tomáš Babka neměl žádnou práci. Ve druhé půli jsme zvýšili na 7:0. Poté ale naše koncentrace polevila, což vedlo ke zbytečným faulům a dvěma desetimetrovým kopům hostů a z druhého hosté snížili. Rychle jsme kontrovali, ale soupeř zkorigoval pěknou střelou pod břevno na 8:2," popsal dění na palubovce kapitán Arsenalu Martin Burian

Další výsledky 17. kola:

Olympik Mělník - COMBIX Ústí nad Labem 6:4 (5:0), CF Litoměřice - Boca Chotěboř 4:12 (1:5), Slavia Liberec - GL Litoměřice 4:5 (0:4), Dalmach Turnov - Betis Kadaň 5:2 (2:2).

Druhá liga futsalu.