Letos již popatnácté v řadě se na mimoňských sportovištích utkávalo tentokrát 16 dvojic v tradiční letní akci, Mimoňském míčovém sedmiboji.

Celkové prvenství po dvou dnech přátelských, nicméně nelítostných duelů v sedmi míčových disciplínách vybojovala domácí dvojice Tomáš Křenek a Martin Šteffl. Na stříbrné pozici skončili velezkušení sedmibojařští parťáci, pořadatelé Pavel Slejška a Vašek Konopiský. Bronzovou příčku nakonec obsadila dvojka obhájců, Tomáš Kuchař a Michal Glaser.

Soustředěný výraz stříbrné dvojice: Pavel Slejška a Vašek Konopiský při tenisové čtyřhře.Jako klíčový minisouboj se ukázal mezi celkově první a druhou dvojicí hned ten úvodní mač. V nervózním rozstřelu fotbalových penalt byli šťastnější budoucí vítězové Křenek se Štefflem, kteří vyrovnanými výkony k celkovému počtu 93 bodů dokráčeli především díky vítězství v házené, stolním tenisu a ve finále volejbalu.

Slejška s Konopiským se mohli opřít tradičně o nohejbal (1. místo) a finálové účasti v házené a stolním tenisu. Loňští suveréni Kuchař s Glaserem vyhráli dovedností soutěž v basketbalu a poté potvrdili roli favoritů i ve volejbale. Těsně pod stupni vítězů skončili míčoví matadoři Jirka Votava a Jindra Foubík, vítězové fotbalových penalt a finalisté v nohejbalu a tenisu.

Mezi nejlepší pětici se prodrala sympatická dvojice domácích, Aleš Opelt , Láďa Slavík. Velkým potleskem bylo při závěrečném vyhodnocení oceněno také sehrané duo rozhodčích Oskar Krejčí a Martina Kabešová.

Mimoňský sedmiboj 2014 - Celkové pořadí a body:Zápasová relaxační pauza vítězné dvojice Tomáš Křenek a Martin Šteffl.1. Křenek, Šteffl 93
2. Slejška, Konopiský 87
3. Kuchař, Glaser 82
4. Votava, Foubík J. 82
5. Opelt, Slavík 69
6. Plašil, Suryn 66
7. Sukovatý T., Skalka 64
8. Drahota, Striž 63
9. Maslen, Najman 63
10. Krejčík, Šámal 62
11. Merenus, Ouborný 60
12. Ruda, Vaňátko 53
Celkové třetí místo přijali loňští obhájci Tomáš Kuchař a Martin Glaser s úsměvem. 13. Foubík V., Michálek 48
14. Černý, Sukovatý M. 47
15. Heindörfer, Průša 46
16. Hanl, Šrám 37.
Disciplíny a pořadí:Kopaná: 1. Votava, Foubík 2. Merenus, Ouborný 3. Opelt, Slavík.
Házená: 1. Křenek, Šteffl 2. Slejška, Konopiský 3. Krejčík, Šámal.
Stolní tenis:1. Křenek, Šteffl, 2. Slejška, Konopiský, 3. Sukovatý, Skalka.
Basketbal: 1. Kuchař, Glaser, 2. Maslen, Najman, 3. Černý, Sukovatý.
Nohejbal: 1. Slejška, Konopiský, 2. Votava, Foubík, 3. Maslen, Najman.
Volejbal: 1. Kuchař, Glaser, 2. Křenek, Šteffl 3. Sukovatý, Skalka.
Tenis: 1. Drahota, Striž, 2. Votava, Foubík, 3. Plašil, Suryn.


Václav Konopiský