Vinohradští florbalisté se zcela zaslouženě podívali v loňské sezoně mezi nejlepší osmičku soutěže a na tento počin zatím úspěšně navazují i v právě probíhajícím ročníku. Nenápadný pražský celek si například vyšlápl na Chodov a o jeden bod dokonce okradl loňské mistry, celek Tatranu Střešovice. Zvládá také navíc klíčové bitvy. Žlutočerní tak porazili i tabulkové sousedy Ostravu či Black Angels a vypadá to, že ani letos sestupové trable nebudou muset řešit.

Sokolové sází letos i na zahraniční posily. Ve velmi dobrém světle se tak zatím uvedl například Švýcar Daniel Keller, který například v důležitém duelu s Ostravou posbíral čtyři kanadské body (3+1). V kádru jsou i reprezentanti Austrálie, byť rodáci z Prahy, Tomáš a Daniel Gärtnerové. I ti se svým bodovým příspěvkem podepisují pod dobré výkony Vinohrad. Daniel je dokonce na druhém místě klubové produktivity s bilancí 7+7.

Jinak Pražané zakládají svou hru především na špičkové obraně a rychlém přechodu do útoku. Pomáhají také velmi solidní výkony brankářů Mikuláše Futschika a Aleše Křepelky. Prvně jmenovaný je dokonce mezi gólmany na pátém místě s úspěšností zásahů nad 81 procent. Celkově zatím Vinohrady obdržely v této sezoně 75 branek, přičemž hned 31 v posledních čtyřech zápasech s celky z popředí tabulky.

Florbalisté České Lípy doma podlehli Black Angels 3:4.
FOTO: Radim Křenek slavil, florbalisté ale doplatili na špatnou koncovku

Historie vzájemných zápasů mezi Českou Lípou a Vinohrady je velmi košatá a sahá ještě hluboko do prvoligové historie. Pražané jsou přece jenom úspěšnější, byť v loňské sezoně získaly oba celky shodně po třech bodech. Z deseti superligových zápasů vyhrály Vinohrady v šesti případech a Lípa ve čtyřech.

Zajímavě rozjetý českolipský stroj dostal v posledních zápasech trhliny. Výkony proti BUTCHIS a poté i proti Black Angels, kdy Českolipští byli v roli favoritů, nesplnily očekávání a také proto se před sérií těžkých prosincových zápasů dostává severočeský celek do situace, kdy potřebuje v nedělním utkání získat body. Proti Black Angels sice domácí měli obrovskou střeleckou převahu 26:11, ale vinou špatného řešení brankových příležitostí nakonec odešli ze zápasu poraženi po výsledku 3:4.

Dobrou formu si v domácím dresu během posledních zápasů udržuje dvojice Daniel Štěrba – Václav Vavruška, která se dokázala prosadit i v posledním utkání proti Blackům. Lídrem klubové produktivity zůstává i nadále Ladislav Pekárek s patnácti kanadskými body, o bod méně má Radek Krajcigr.

Zdroj: fcbceskalipa.cz