K běžecké půlce žen organizátoři přidali ještě sprinterský trojboj složený z tratí 60, 100 a 200 metrů a jako pro muže závod na 3 000 metrů. „Nejednou se závodu účastnily nejlepší české běžkyně. Rekord Memoriálu a čas 2:02,19 drží Lenka Masná, pravidelně sem jezdila Diana Mezuliáníková, Pavla Štoudková, Veronika Plesarová a řada dalších,“ jmenuje Jan Šebelka, ředitel závodu. Tekord sice letos ohrožen nebyl, ale běželo se velmi rychle.

Nejrychlejší ženou na trati 800 metrů byla loňská mistryně Republiky Kimberley Ficenec, atletka klubu TJ Dukla Praha. Kimberley vyhrála první běh v čase 2:06,82. Velmi těsně za ní doběhla vítězka posledního rořníku Memoriálu Anna Štičková běhající za ASK Slavia Praha. Bronzovou příčku obasdila Bára Stýblová z oddílu TJ Lokomotiva Beroun za výkon 2:09,00. Nejlepší závodnicí Slovanu Liberec byla na sedmém místě Kateřina Chrpová. Kvůli zranění nestartovala domácí Denisa Folková s osobním rekordem 2:07, která mohla pořadím zamíchat. „Za těch dvacet dva let se ještě nepovedlo, že by vyhrála naše závodnice. Na domácí vítězku ještě čekáme,“ usmívá se Šebelka.

S pořádáním běžeckého klání pomáhají oddílu především rodicče zesnulé Zuzky Krejčové. „Ti jsou největšími sponzory a věnují finanční odměny vítězkám hlavního závodu. Kromě toho nám pomáhají také sponzoři, kteří dlouhododbě podporují náš oddíl. Každý rok podáváme také žádost o grant na město, ale dotační politika především ve sportu se hodně změnila takže jsme rádi, že máme podporu ostatních subjektů,“ vysvětluje Šebelka.

Výsledky 3000 m muži:
1. Gerron Stewart, Spartak Praha, 8:59.72
2. Jiří Miler, AC Mladá Boleslav, 9:02.71
3. Janis Mach, TJ Dukla Praha, 9:09.25

Sprinterský trojboj muži:
1. Wolf Matěj, AC Slovan Liberec, z.s.
2. Pícha Štěpán, AC Slovan Liberec, z.s.
3. Janouch David, SK Nové Město nad Metují

Sprinterský trojboj ženy:
1. Jelínková Lea, AC Slovan Liberec, z.s.
2. Šarounová Markéta, TJ Sokol Hradec Králové
3. Landová Ema, AC Slovan Liberec, z.s.