Bez obdrženého gólu, čtyři vstřelené branky, ale hlavně tři body do ligové tabulky. Takhle ve zkratce dopadl zápas 9. kola nejvyšší futsalové soutěže mezi domácím Interobalem Plzeň a Démony z České Lípy.

Vedoucí tým soutěže vyhrál 4:0.Za pozornost stojí produktivita plzeňského brankáře Lukáše Němce, který nahrál na gól Michala Seidlera a ve 34. minutě gólman Interobalu zvyšoval na 3:0.První gól utkání dal už v 5. minutě Adam Knobloch a o minutu později se prosadil Seidler. Další góly viděli diváci až v závěru duelu. Ve 34. minutě se trefil do prázdné brány České Lípy Němec a za dvě minuty uzavřel gólový účet Lukáš Rešetár – 4:0.

„Chtěli jsme do zápasu vstoupit rychlými góly, což se nám povedlo. Bohužel jsme nedokázali skóre navyšovat, ale dobře jsme bránili a nepouštěli soupeře do šancí. Výsledek nakonec odpovídá průběhu zápasu a jsme rádi, že jsme neinkasovali,“ řekl svazovému webu futsalista Interobalu Plzeň Dušan Künstner.

Za hosty hodnotil zápas bývalý hráč Plzně Tomáš Abrham: „První poločas Plzeň držela míč na futsalkách, ale naše defenziva vydržela až na dva šťastné góly a do šatny se šlo za stavu 2:0. Druhý poločas bych řekl, že už nějaká šance z naší strany byla, ale nepadlo to tam. Poté se otevřela hra a Plzeň nás potrestala při hře bez gólmana,“ řekl svazovým stránkám Abrham.

Liberec doma vůbec nezvládl zápas s Chrudimí, doma dostal od favorita celé ligy těžký debakl 1:12. Hosté už v poločase nasázeli domácím 8 branek. 

„Po takovém zápase se těžce hledají slova. Věděli jsme, co proti nám stojí za soupeře, přesto s takovým výkonem rozhodně nejsme spokojení. První poločas byl od nás velmi špatný, v naší obraně bylo plno nedorazů a chyběla nám komunikace. V druhém poločase se naše hra zvedla, ale v závěru jsme nedokázali bránit chrudimskou power play. Jsme zklamaní, na Dukle byla opět dobrá kulisa a my se divákům odvděčili velmi špatným výkonem," smutně pravil Jakub Dlask, liberecký brankář. 

Tabulka: 1. Plzeň 25, 2. Chrudim 25, 3. Sparta Praha 22, 4. Slavia Praha 14, 5. Helas Brno 14, 6. Mělník 13, 7. Perštejn 11, 8. Rapid Ústí n. L. 9, 9. SKUP Olomouc 9, 10. Liberec 7, 11. Česká Lípa 7, 12. Vysoké Mýto 0.