„Myslím si, že jsme předvedli jeden z nejhezčích volejbalů v sezoně, přišlo i hodně diváků, takže jsem rád, že jsme se jim odměnili dobrým výkonem. Nastoupili jsme v nejsilnějším možném složení. Bohužel naposledy s námi hrál Kuba Rataj, který sezonu dohraje v prvoligovém ČZU Praha. Ale ve druhém zápase ukázali kluci z lavičky, že umí také zahrát dobře,“ usmíval se Jan Charousek, hrající trenér Lokomotivy Česká Lípa.

Zdroj: Tomáš Melich

V prvním utkání měli domácí problémy pouze ve druhém setu. „V tom prvním bylo asi znát, že Domažlice přeci jen vstřebávali dlouhou cestu. To nic nemění na našem dobrém výkonu. V tom druhém přišel náš tradiční výpadek v koncentraci. Soupeř vedl 24:21, ale díky skvělému servisu jsme to nakonec urvali. Tohle bylo znát ve třetí sadě, ve které jsme dominovali,“ pochvaloval si.

Výhru 3:0 zapsala Lokotka i v odpoledním duelu. „První set byl v naší režii, v tom druhém bylo pár chybiček, takže jsme tam vystřídali Kubu Rataje. Kluci z lavičky ale ukázali, že mají týmu rozhodně co dát,“ zdůraznil Charousek.

Sportovní střelecký klub je v obci od roku 1970.
Brniště se může pyšnit kombinovanou sportovní střelnicí

V posledním setu Domažlice evidentně neunesly dvě těžké porážky. „Hosté se začali dohadovat s námi, s rozhodčím, bylo vidět, že na tohle nejsou zvyklí. Byla to taková zbytečná kaňka,“ pokrčil rameny.

Českolipští se tak stále drží mezi nejlepším triem celé soutěže a reálně bojují o celkové vítězství. „S umístěním jsme spokojeni, ale jak už jsem několikrát říkal, to není náš prvotní cíl. Hlavní je zapracovat do týmu mladší hráče, je potřeba, aby nabrali zkušenosti,“ dodal Charousek.

Tabulka: 1. TJ Praga 47, 2. Česká Lípa 45, 3. Domažlice 42, 4. Karlovarsko B 39, 5. Modřany 29, 6. Kladno B 26, 7. Netolice 19, 8. Příbram 18, 9. Prosek 17.