Pikantní derby florbalové derby v rámci Poháru České pojišťovny přilákalo na tribunu českolipské haly skvělou návštěvu, která viděla bojovný výkon České Lípy v souboji s extraligovou Mladou Boleslaví.

Favorit nakonec slavil vítězství 7:5. „Jsem rád za vyrovnané utkání. Boleslav měla trochu navrch, bylo dobré, že jsme za stavu 2:6 ještě zabojovali a utkání zdramatizovali. Pro nás to byl zápas mnoha zkušeností, pro soupeře dobrá příprava," zhodnotil utkání českolipský hráč Štěpán Slaný.

FBC Brzdy CZ Česká Lípa - BILLY BOY Mladá Boleslav 5:7 (1:2, 1:2, 3:3)

Již po úvodním buly bylo všem zřejmé, jak utkání bude vypadat: poctivá obrana České Lípy proti útočnému florbalu Boleslavi. FBC se však s tlakem vypořádal velmi dobře a k radosti 345 diváků šel i jako první do vedení. Mach našel zpoza branky Tichého, který ukázal svoji parádní disciplínu a střela golfem zapadla k tyči 1:0.

Agresivní styl domácích platil hlavně při napadání, slibnou příležitost si vypracoval Bezouška, míček mu však poslední chvíli utekl z čepele. Ještě veseleji mohlo být v deváté minutě, Kotera však svoji střelu otřel jen o břevno. Na druhé straně se dařilo především formaci Salát-Fojta-Bouška, která svírala do kleští FBC a nutila ho k chybám a faulům.

První přesilovou hru si tak vypracovali za opakované přestupky, které musel odsedět Jansa. Přesilovkový kolotoč Lípa neubránila, Gwuźdźovu střelu Slaný ještě zablokoval, ale Bouška odražený míček dorazil do branky 1:1. Na konci třetiny šla Boleslav do vedení, nenápadné nahození Štěpánka ztečoval před brankou Studený a hosté si tak do šatny odnesli jednobrankový náskok.

Tvrdá hra a rychlé brejky dělaly Mladé Boleslavi starosti, jeden z nich musel zastavit Jiří Bouška nedovoleně, přesilová hra však potvrdila fakt, že početní nevýhoda je pro Středočechy často výhodou, zbytečnou ztrátu míčku potrestal únikem Uglanov, 1:3. FBC Brzdy CZ Česká Lípa - BILLY BOY Mladá Boleslav 5:7.

Dočkala se však i Lípa, Slaný našel na konci přesilovky Tichého, který z dálky vymetl šibenici 2:3. O tři minuty déle Boleslav opět odskočila po další nenápadné akci, Vavro nahodil a Kotrbatý tečoval přesně k tyči.

Vstup do třetí třetiny České Lípě nevyšel, během krátké chvilky inkasovala dvě branky z hole Boušky a Baudische 2:6. Prvoligový nováček však nesložil zbraně, vysunul obranu a začal si vytvářet stále více šancí. Jednu z nich založil rychlým výhozem Ponomarev na Jirsu, který se trefil přesně nad rameno Körbera.

O minutu bylo ještě veseleji, Merlíček jednou rukou prostrčil míček pod boleslavským brankářem na Nováka, který jen doklepl do prázdné branky 4:6.

Zajímavý nápor však zhatil jasně nejslabší článek jinak pěkného a napínavého derby. Rozhodčí viděli údajné sekání Slaného v brankovišti, ten si k velké nelibosti domácích hráčů a publika musel odsedět dvouminutový trest spojený s trestným střílením, ke kterému se postavil českolipský odchovanec Radek Gwuźdź. Ale svůj tým zklamal, jeho střelu zastavila tyčka. Domácí si tak museli poctivě odbránit vyloučení a do tlaku se mohli vrátit až za dvě minuty.

Pět minut před koncem Slaný z výjezdu mířil jen do břevna, Merlíčkova dorážka skončila na stejném místě a Körber mohl děkovat brankové konstrukci. Závěrečná power play však gólový úspěch již přinesla, krásnou souhru šesti hráčů zakončoval ze středu Jansa, kterému nabil Vondráček 5:6.

Hosté pak poslední tlak ustáli a Bouška bekhendem přes půlku hřiště trefil osamocenou klec České Lípy. Boleslav si tak ve velmi tvrdém a zajímavém duelu připsala do čtvrtfinálové skupiny tři body za výhru 7:5.

„Před pěknou domácí návštěvou předvedla Lípa bojovný a poměrně vyrovnaný výkon, ale řekl bych, že rozhodly větší zkušenosti, které v rozhodujících momentech byly na naší straně," zaznělo po utkání z úst boleslavského střelce Jaromíra Ekla.

Branky (asistence): 04:21 Milan Tichý (Ondřej Mach), 28:36 Milan Tichý (Štěpán Slaný), 47:16 Jakub Jirsa (Ivan Ponomarev), 48:06 Jakub Novák (Jan Merlíček), 58:35 Dominik Jansa (Petr Vondráček) - 15:25 Pavel Bouška, 18:45 Lukáš Studený (Marek Štěpánek), 27:04 Dmitry Uglanov (Petr Salát), 30:19 Lukáš Kotrbatý (Ondřej Vavro), 41:30 Pavel Bouška (Jan Baudisch), 44:48 Jan Baudisch (Petr Salát), 59:03 Pavel Bouška. Rozhodčí: Milan Baloun a Lukáš Čížek. Vyloučení: 2:2; využití: 1:1. Střely: 20:39. Diváků: 345.

FBC Brzdy CZ Česká Lípa - BILLY BOY Mladá Boleslav 5:7.

FBC Brzdy CZ Česká Lípa - BILLY BOY Mladá Boleslav 5:7.