Jubilejní, již 30. ročník Horolezeckého krosmaratónu v Sosnové, předposledního závodu seriálu Okresní běžecké ligy (OBL) Poháru Českolipského deníku, se běžel na lesních tratích v okolí Sosnové.

Hlavním pořadatelem byl DDM Libertin, který si přizval na pomoc atlety z AC Česká Lípa. „Je to neskutečné, ale běžecký boom v letošním ročníku stále trvá," netajil nadšení nad účastí závodníků předseda OBL Oldřich Slaměný. „Z malých závodů okresního formátu se pomalu stává masová záležitost," zdůraznil.

V Sosnové padl další rekord co do počtu startujících: 250 závodníků z celé České republiky. „Vesměs všichni pořadatelé letošního ročníku Okresní běžecké ligy a Poháru Českolipského deníku mají docela příjemné starosti se zvládnutím účasti tolika běžců," usmívá se ředitel Slaměný, který se některých závodů OBL aktivně zúčastňuje.

„Potěší, když vidíte, jak jde běh mezi veřejností zase do módy a že i těch rekreačních sportovců na českolipském okrese pořád přibývá," usmívá se Oldřich Slaměný.

Českolipský deník, tradiční a dlouholetý partner Okresní běžecké ligy, věnuje třem nejlepším borcům z celkového pořadí poháry. A nejinak tomu bude letos. K jejich slavnostnímu předání dojde 14. listopadu v českolipské Restauraci Skleník na Slovance.

Pořadí vítězů:

10,5 km: 1. Jiří Miler (AC Mladá Boleslav) 37:07 min., 1. Kateřina Loubková (Cvikov) 42:59 min.

Půlmaratón: 1. Vlastimil Flegl (Vrchlabí) 1:19,47 hod., 1. Dana Jiřičná (Bonbon) 1:43,16 hod.

Maratón: 1. Petr Pinďák (Varnsdorf) 2:47,57 hod., 1. Jaroslava Krausová (Teplice) 3:34,55 hod.

Finálový závod Okresní běžecké ligy, Žandovská desítka, je naplánován na neděli 9. listopadu v Žandově, kde 20. ročník začíná od 9.30 hodin starty mládežnických kategorií před koupalištěm v Žandově.

Hlavní závod na 10 km startuje v 11.30. Prezentace v turistické chatě TJ. Na všechny závodníky čeká bohaté občerstvení a jako doprovod mezi jednotlivými starty vystoupí umělecká agentura pana Bříška s živou hudbou všech žánrů.

Pořadí seriálu OBL

1. Monika Fridrichová (AC Česká Lípa) 175 b.
2. Josef Zátka (SKI Polevsko) 167 b.
3. Petr Cmunt (Jiskra Nový Bor) 167 b.
4. Kolařík (OK Nový Bor) 166 b.
5. Majcherová (SKI Polevsko) 165 b.
6. Olšar (PK Česká Lípa) 162 b.
7. Jíra (AC) 156 b.
8. Václavíková (Ajeto Lindava) 155,5 b.
9. Bufka (AC) 132,5 b.
10. Nemeth (AC) 130 b.
11. Votýpka (BS Nový Bor) 123,5 b.
12. Krobová (Jablonné) 120,5 b.
13. Matulová (AC) 116,5 b.
14. Švácha (AC) 116,5 b.
15. Šrachta (Cvikov) 114,5 b.