Z florbalového klubu FBC Česká Lípa odchází jednatřicetiletý brankář Ivan Ponomarev.

Ruský „čaroděj", který zároveň nastupuje za reprezentaci své rodné země, bude hostovat v extraligovém FbŠ Bohemians. V pražském týmu podepsal kontrakt do konce tohoto roku, zda se pak ale vrátí na sever Čech, je ve hvězdách.

„Řekl bych, že jsem si uvědomil, že potřebuji změnu. Nějakou novou výzvu. Také si myslím, že by kluci tomu florbalu měli začít dávat víc," vysvětluje Ponomarev důvody svého odchodu.

Ivan Ponomarev přišel do České Lípy z Mladé Boleslavi v roce 2012 a byl u toho, když A-mužstvo postoupilo do první ligy. Doteď plnil roli jedničky a dokazoval, že své postavení v ruské reprezentaci si drží právem. Nyní ale jeho cesta pokračuje a stále není jasné, jak to s ním bude poté, až mu na Silvestra vyprší kontrakt v Bohemians. V České Lípě si mezitím vytvořil vztah k mnoha věcem.

„Určitě mi budou chybět kamarádi a fanoušci, ale ještě se určitě uvidíme. Velmi pozitivní je také rodinná atmosféra kolem FBC a samozřejmě neuvěřitelná podpora fanoušků, nadstandardní podmínky pro první ligu. Zlepšovat ale se dá vždycky a všechno, takže já bych popřál, aby celkový přístup k florbalu v Lípě začal být profesionálnější. A aby se maličkosti považovaly za nejdůležitější věci," prohlásil Ponomarev.

Podle smlouvy bude ruský reprezentant patřit pražskému celku až od 20. září, a tak ho den předtím ještě fanoušci uvidí během domácího zápasu, který Česká Lípa odehraje proti Svitavám. Rozloučit se s ním můžete přijít i vy, zápas se odehraje v sobotu 19. září od 19 hodin a pro diváky bude připraveno i malé překvapení.

Ponomarev se s Českou Lípou ale úplně neloučí. Podle dohody bude totiž jednou týdně dojíždět na tréninky a stále žije naděje, že se po vypršení kontraktu v hlavním městě vrátí zpátky k Ploučnici. Mezitím ho v brance nahradí mladá naděje, teprve osmnáctiletý Lukáš Chyna.

„Motivuje mě být přínosným pro tým a neustále se zlepšovat," tvrdí Rus. Dále dodává: „Budu v Bohemians bojovat o sestavu, konkurence je vysoká. Primárním cílem bude určitě play-off, pak se uvidí."

Dario Becci