Elitní tým FBC Česká Lípa zavítal ve 4. kole druhé florbalové ligy na půdu Domažlic, kde nastupoval v roli favorita. Svou pozici potvrdil a v tabulce se zařadil za první Plzeň, a to jen díky horšímu skóre.

Jiskra Domažlice – FBC Česká Lípa 4:9

Česká Lípa vstoupila do zápasu vlažně a po 21 vteřinách orazítkoval břevno domácí kapitán Baroch. Toto varování zřejmě České Lípě nestačilo a po špatném důrazu obrany trestal v 5. minutě právě zmiňovaný hráč domácích - 1:0.

Hosté po obdržené brance přidali a v rozmezí od 15. do 17. minuty skóre díky Novákovi a Procházkovi otočili na 1:2. Domažlice ještě jednou a naposledy srovnaly krok, když se trefil Opálka - 2:2. Českolipští do konce třetí třetiny stihli gólem „do šatny“ zvrátit skóre na svoji stranu zásluhou Procházky.

Po přestávce, při níž proběhla v kabině České Lípy „bouřka“, nastoupil na hřiště úplně jiný tým. Během 10 minut se totiž týmu podařilo vstřelit 5 branek, kdy se postupně trefil Procházka, jenž dal gól dokonce v oslabení, Vnuk, Bureš, jemuž na gól asistoval gólman Krčál, Bezouška a Procházka, který tak zkompletoval hattrick. Domažlice se ve druhé třetině radovaly jednou, když v 11. minutě korigoval skóre na 3:8 z pohledu domácích Kopecký.

Ve 3. třetině padlo na každé straně po jedné brance. Česká Lípa diktovala tempo hry, hrála chytře a kontrolovala průběh utkání. V 5. minutě se sice trefil domácí Nobl, ale ve 13. upravil na rozdíl 5 branek svou druhou trefou v zápase Bureš, který stanovil i konečný výsledek utkání 4:9.

Branky a nahrávky: 9. Baroch (Opálka), 18. Opálka (Baroch), 31. Kopecký, 45. Nobl – 15. Novák (Merlíček), 17. Švorc (Procházka), 20. Procházka (Jeřábek), 22. Procházka (Švorc), 26. Vnuk (Procházka), 27. Bureš (Krčál), 29. Bezouška, 30. Procházka (Vnuk), 54. Bureš (Vnuk).
Sestava Č. Lípy: Krčál, Knol – Mlejnek, Rozman, Tichý, Vnuk – Procházka, Jeřábek, Švorc – Jirsa, Karel, Bezouška – Novák, Merlíček, Bureš.

Autor: Jan Bureš