Fandové českolipského florbalu, zbystřete a přijďte dnes večer do Víceúčelové sportovní haly v České Lípě povzbudit prvoligový celek mužů. Ten totiž právě zde v odloženém utkání 19. kola přivítá svého soka z Ústí nad Labem.

Proč se zápas přeložil na dnešní den, to Českolipskému deníku vysvětlil hrající manažer klubu Štěpán Slaný.

Přesun utkání na čtvrtek jsme udělali kvůli tomu, že gólmana Ivan Ponomarev byl na kvalifikaci v Polsku. Funkcionáři Ústí nám vyšli vstříc, protože jim se to také hodilo, takže jsme rádi. Myslím si a doufám, že si najde hodně lidí cestu do haly a bude dobrá atmosféra," odpověděl Slaný

Domácí celek je momentálně na čtvrté příčce, jeho sok, Florbal Ústí n. L., okupuje šestou pozici, přičemž rozdíl mezi oběma kluby jsou pouhé dva body.

Do konce základní části druhé nejvyšší soutěže v České republice zbývají poslední čtyři zápasy a utkání s Ústím nad Labem je pro Lípu papírově poslední střet s týmem z horní poloviny tabulky.

Ve zbývajících zápasech si los pro FBC nachystal venku Kopřivnici a poté doma Svitavy a Paskov. V případě 100% bilance by tak Českolipští měli ještě šanci na první či druhou pozici v tabulce.

Čtvrtfinálové zápasy v play off čekají na Litvínov, Vinohrady, Českou Lípu, Brno, Znojmo a i tři nováčky: Ústí nad Labem, Svitavy a Rožnov.

„Nejsme v ideálním rozpoložení, trochu se nám zase rozpadá kádr vinou zranění, ale s tím se musíme nějak poprat. Blíží se play off a tam už musíme být stoprocentní. Ústí je velmi těžký soupeř, hraje dost podobným stylem jako my a již utkání venku naznačilo, že tento celek rozhodně patří ke špičce celé ligy, což potvrzuje svými výsledky," posílá do pochvalu do města na Labi Slaný, který před deseti lety spolu se Štěpánem Motejzíkem oblékal dres extraligového Ústí.

„To je minulost, přesto mám k ústeckému florbalu dobrý vztah. Vedou ho schopní lidé a spolupráce s nimi je na nadstandardní úrovni."

V prvním vzájemném utkání zlomilo FBC odpor Ústí až v nájezdech, kde se až po osmé sérii českolipští hráči radovali z vydřeného vítězství.

Do sestavy se pomalu vrací Dominik Jansa, který od začátku sezóny laboroval se zraněnými třísly a naskočil již v minulém týdnu do juniorské předehrávky, právě s Ústím nad Labem, kterou českolipští mladíci prohráli 12:7.

1. liga florbalu.