Pořadatelé zde připravili třetí díl seriálu Peklo Severu 2014, a to závod s názvem FoFr cup. Malý Lužický cyklomaraton, jak je mu přezdíváno, se letos jede podevatenácté. Start a cíl závodu je v turisticky oblíbené obci Prysk, jež leží v srdci CHKO Lužické hory.

Závod určený pro všechny věkové i výkonností kategorie nabízí tradičně skvělé výkony vynikajících jezdců i zážitek pro sportovní nadšence.

Pořadatelé slibují pokračování velmi těsných soubojů jak v jednotlivých kategoriích, tak letos poprvé i napříč kategoriemi. Lídři, kteří pojedou v jednotných žlutých dresech, budou tvrdě hájit své vedoucí pozice, a proto se můžeme těšit na maximální výkon nejlepších závodníků.

Fofr Cup startuje v sobotu svůj již devatenáctý ročník.Trasa dlouhá 30,6 km vede po zpevněných a lesních cestách prostředím CHKO Lužické hory, v okolí turisticky atraktivních obcí Prysk, Mlýny a Kytlice. Převýšení závodu je 680 m. Vybraná místa tratě nabízí neopakovatelné úseky a výhledy, kvůli kterým stojí za to přijet závodit. Na své si přijdou i vyznavači rychlých technických sjezdů, pro které bude požitkem hlavně závěr trasy.

Pro závodníky do 15 let je připraven okruhový XC závod dle vypsaných kategorií. Bude tak možné opět sledovat mladé závodníky, kteří si nedávají nic zadarmo a nebojí se použit ostré lokty. Součástí hlavního závodu bude také vložený závod „Hajtra cup závod hajter všeho druhu a věku".

„Vezměte své staré dědovo kolo, oblečte se do recesistického obleku a přijeďte si objet okruh spolu se závodníky. Fantazii se meze nekladou, hlavním posláním je pobavit sebe i ostatní," vyzývají pořadatelé.

Prezentace účastníků bude probíhat od 10 hodin na koupališti v Horním Prysku. Start prvních dětských kategorií je v 11.00. Hlavní závod startuje ve 13.30. Každý registrovaný závodník na hlavní trasu obdrží poukázku na jídlo a pití.

Další informace najdete na www.pekloseveru.cz

Martin Viktora