„Do Prahy jsme jeli, už jenom vzhledem k postavení obou družstev v tabulce, jako favorit a chtěli jsme dvakrát vyhrát. Jenže to se nám nepovedlo. Domácí se ukázali jako velice silný soupeř, a když do druhého zápasu nenastoupil Javůrek, dokázali toho využít, “ uvedl českolipský trenér Konstantin Chocholouš.

Praga Praha – Loko Č. Lípa 0:3 (-26, -17, -24)

Hosté začali špatně, a tak Pražané si postupně vytvořili vedení až na 16:10. Lokomotiva však zbraně nesložila, srovnala a díky lépe sehrané koncovce v prvním setu vyhrála i další dva, takže úvodní zápas byl vítězný.

Sestava Loko: Javůrek, Bajer, Poživil, Macháček, Janoušek, Boleslav, libero: Novák. Střídali: Jabor, Mašek, Čibera, Špringl.

Praga Praha – Loko Č. Lípa 3:1 (-22, 23, 16, 24)

Vyrovnané bylo střetnutí, v němž se chleba lámal ve druhém setu. „Kdybychom jej zvládli, tak by se domácí asi položili. Ale nestalo se, což Pragu naopak nakoplo. Musím ale naše kluky pochválit za bojovnost. Je jenom škoda, že jsme téměř vyhraný čtvrtý set, kdy jsem vedli 24:20, nedovedli do vítězného konce,“ zamyslel se kouč Lokomotivy. Ta v sobotu přivítá v domácí hale u Kauflandu v tabulce čtvrté Karlovy Vary.

Sestava Loko: Bajer, Poživil, Macháček, Mašek, Špringl, Boleslav, libero: Novák Střídali: Janoušek, Čibera.