Závody série MOGUL driving cupu se stávají oblíbenějšími, což potvrzuje stále bohatší seznam přihlášených jezdců. Jsou ideální příležitostí k závodění s vlastním či zapůjčeným automobilem na profesionálně zabezpečené trati a k získání lepších řidičských návyků, které se hodí v každodenním a často hodně divokém provozu.

Čtvrtý závod série MOGUL driving cup, který se uskutečnil v sobotu 15. února v Global Assistance Racing Aréně v Sosnové, se podmínkami příliš nepodobal zimnímu závodu. Na trati autodromu tentokrát nebyl zcela žádný sníh a led, a okolní teploty spíše připomínaly pokročilé předjaří. Účastníci závodu si tak užili dokonce sluneční paprsky, a na velkou zimu, která ovládla předchozí závod, už jen vzpomínali.

Trať byla tentokrát postavená v opačném kursu, který je známý z většiny automobilových podniků, které se v Sosnové během roku odehrávají, a v její střední části se ji podařilo dost netypicky a přitom atraktivně namotat a zpomalit.

Zcela nejrychlejším mužem, i když v tomto případě bude asi vhodné použít slovo mladíkem, se stal nositel slavného jména Semerád. Tentokrát se ale jedná o nejmladšího z tohoto závodnického rodu: Petra Semeráda. Ten se těchto klání zúčastňuje pravidelně a už v loňském roce budil pozornost tím, s jakou dravostí a rychlostí tento školou povinný mladík vodil po trati autodromu sériové Mitsubishi Lancer EVO IX.

Na autodromu v Sosnové u České Lípy o uplynulém víkendu vřely závody amatérských automobilových jezdců. V letošním roce Semerád Rally team vozí do Sosnové ostré závodní Lancery EVO IX a mladý Petr sbírá zkušenosti právě za volantem tohoto speciálu. V sobotu z toho bylo první absolutní vítězství a věřme, že rozhodně ne poslední. Petr Semerád zvítězil v absolutní klasifikaci i ve třídě 4 a nechal za sebou i dosavadního suveréna série a soutěžního jezdce Petra Hozáka, který startoval se sériovým vozem stejné značky ve třídě 2.

Za Petrem Hozákem skončil další rychlík zimních závodů v Sosnové Petr Svárovský se Subaru Impreza a na třetím místě Kamil Berka také s Imprezou. Vraťme se do třídy 4, kde za Semerádem skončil Ivo Kryl s Lancerem EVO VI, který předstihl Benedikta Radoniče s další „evo devítkou" z dílen Semerád Rally teamu.

Třída 1 se stala kořistí Milana Vrby s vozem Rover Mini 1275, který se na stupních vítězů dostal jak před velmi rychlého Filipa Strahala s Fiatem Bravo, tak i Marka Honse s Peugeotem 106 S16.

Ve třídě 3 exceloval Zdeněk Šmidlík jun., který bravurně vodil Peugeot 106, s nímž se dostal na 13. místo absolutně mezi mnohem silnějšími vozy. Za sebou nechal Leoše Hradila s historickou Škodou 1000 MB a Jiřího Bistiaka s dalším historikem, tentokrát se Škodou 120 S.

Do finiše MOGUL driving cupu zbývají ještě dva závody, ten první se uskuteční v sobotu 8. března. Vyrovnanost a pestrost potvrzuje fakt, že každé ze čtyř klání mělo jiného vítěze. Před námi jsou ještě dvě možnosti, kdy se dá přijet do Sosnové a jako amatér si zazávodit v profesionálních podmínkách autodromu, který je největším pořadatelem sportovně motoristických akcí v ČR.

Průběžné pořadí Mogul driving cupu ve třídách Třída 1 (s OTP do 1600 ccm):
1. Filip Strahal, Fiat Bravo 1,6  - 71 bodů
2. Radek Vršitý, Peugeot 106 S16  - 52 bodů
3. Radek Malý, VW Polo  - 49 bodů
Třída 2 (s OTP nad 1600 ccm):
1. Petr Hozák, Mitsubishi Lancer EVO IX -  77 bodů
2. Jiří Kratochvíl, Mitsubishi EVO X -  54 bodů
3. Ladislav Hlava, Audi A4 1,8T -  47 bodů
Třída 3 (bez OTP do 1600 ccm):
1. Martin Chytráček, Škoda Favorit Štynky -  70 bodů
2. Leoš Hradil, Škoda 1000 MB -  55 bodů
3.    Miroslav Štrupl, Škoda Favorit Štynky -  37 bodů
Třída 4 (bez OTP nad 1600 ccm):
1. Vít Martinovský Mitsubishi Lancer EVO IX -  57 bodů
2. Benedikt Radonič, Mitsubishi Lancer EVO IX -  56 bodů
3. Tomáš Hrazdíra, Mitsubishi Lancer EVO VI -  50 bodů

Více informací na www.autodrom.cz

Petr Eliáš