Start jubilejního 15. ročníku nejstaršího českého mezinárodního satelitního turnaje tenistek se blíží. Kvalifikace zahají na dvorcích ve Starých Splavech a Doksech v neděli 27. května.
V dalším týdnu se uskuteční na obou březích Máchova jezera hlavní soutěž dvouhry za účasti 32 hráček a deblový turnaj se šestnácti páry. Vítězky poznáme ve St. Splavech v neděli 3. června.
Do prvního vstupního termínu pro hráčky v evropské centrále mezinárodní tenisové federace ITF v Basileji projevilo o start zájem více než 80 tenistek z 21 zemí (Brazílie, Argentiny, Austrálie, USA, Japonska a z většiny evropských zemí). Je známou skutečností, že se do zahájení satelitu řada hráček odhlásí, protože podaly příhlášku na více paralelně probíhajících turnajů o body do světového pořadí WTA. Pokud by aktuální stav přihlášek nedoznal změn, byla by nejvýše nasazenými hráčkami rakouská tenistka Tina Schiechtlová, 285. hráčka žebříčku WTA, Sandra Martinovičová z Bosny a Hercegoviny (303.), Justine Ozgaová z Německa, Chorvatka Nadja Pavičová a vítězka dvou ročníků Mácha Lake Satellite Dominika Nocianová ze Slovenska. Do hlavní soutěže by se dostalo i po dvou Italkách a Polkách, Rusky, Francouzka. Přihlášené Češky s nejvyšším žebříčkovým umístěním Hladíková, Gerlová, Šeděnková by podle současného stavu musely bojovat o účast v turnajovém pavouku v kvalifikaci, ale tento stav nepochybně dozná změn. Navíc pořadatelé i Český tenisový svaz mohou udělit českým hráčkám celkem čtyři volné karty do hlavní soutěže.
I letos bude patronkou satelitu Máchova kraje bývalá přední světová hráčka Helena Suková, hlavními sponzory zůstávají liberecká těžební společnost Tarmac a.s. a Stavby silnic a železnic Praha, spolupracují i firmy z Českolipska.
Turnajový ředitel ing. Jaroslav Škorpil chystá se svými spolupracovníky tradičně zajímavé doprovodné akce, jako večer setkání s country hudbou, hráčskou party, piknik na parníku a deblový turnaj sponzorů, pořadatelů a hostů.