Již tradičně se bude startovat z Polevska u Nového Boru, kde proběhnou i dětské závody pro nejmladší závodníky. Prezentace nejmladších bude probíhat od 8.30 do 10 hodin.

Závodit se bude na jednoduché trati v místě zázemí závodu. Na hlavní trať 54 km a krátkou hobby jízdu 27 km vyrazí závodníci přesně v pravé poledne. Trať vede krásnou přírodou Lužických hor a Českého středohoří. Závodníci si užijí Panskou skálu, známou dominantu Novoborska, českolipskou cyklostezku i nedávno dokončenou trasu kolem Klíče.

Většina závodu vede po zpevněných lesních cestách nebo asfaltu. Na trati jsou jen tři technické úseky, které zvládne i méně zdatný cyklista.

Občerstvení pro závodníky bude zajištěné na dvou občerstvovacích stanicích a o bezpečnost se bude starat více než 60 dobrovolníků.

Novinkou letošního ročníku je podpora Enervitu, který organizátorům pomáhá se startovními balíčky a nový dodavatel upomínkových triček, jež mají připravená pro všechny, kteří se přihlásili elektronicky do 31. července na stránkách www.bikebase.cz.

„Věříme, že si k cestu na tento hezký závod najdou zarputilí závodníci i turisté, kteří si jen chtějí užít hezký den a příjemný sportovní zážitek," říká prezident Miroslav Patka.

„Jako již každý rok se o zábavu po závodě postará hudební skupina Street'n'banana a kromě toho máme pro letošek připraveno jedno adrenalinové překvapení."