Tři dubnové (závod oblastního žebříčku v Kytlici, MČR železničářů na krátké trati v Sosnové, MČR železničářů na klasické trati v Kytlici) již proběhly, další dva se uskuteční v srpnu: (5.- 9. 8.) 20. ročník mezinárodní Bohemia Orienteering v Hamru na Jezeře a 25. 27. srpna to budou tři závody MS železničářů (sprint, long a štafety).

„Pořádání takového množství a tak důležitých a velkých závodů představuje tisíce hodin práce dobrovolných funkcionářů klubu nejen v den konání, ale již celý rok předem: kartografické práce v terénu, vyhotovení digitálních podkladů pro tisk map, stavba tratí, zajišťování ubytování pro účastníky," upozorňuje předseda Miroslav Beránek.

Uspořádání sportovních akcí je vedle členských příspěvků každoročně hlavní příjmovou položkou v rozpočtu klubu OK Jiskra. Dotace od města, kraje, od sportovního svazu jsou vítané, ale vedení klubu nechce spoléhat jen na ně, protože jen ty by na každoroční rozsáhlou činnost klubu rozhodně nestačily.

„Potěšitelné je, že pro sezonu 2015 je ve státní reprezentaci hned devět závodníků z OK Jiskra Nový Bor," dodal Miroslav Beránek.