Ti všichni sice nebudou moci své miláčky povzbudit na domácí palubovce v Zákupech, zato jim mohou alespoň na dálku držet palce. A sportovní redakce Českolipského deníku je bude držet s nimi! Tým Lokomotivy Česká Lípa, aktuálně devátý celek tabulky 1. ligy, se představí nejprve v pátek od 19 hodin v Hradci Králové, aby zítra vzdoroval a vydoloval tolik cenné body s domácím Vrchlabím.

Před těmito tzv. „mega zápasy“ jsme oslovili kouče České Lípy, Konstantina „Kosťu“ Chocholouše.

Dnes večer v Hradci a v sobotu ve Vrchlabí čekají vaše mužstvo po měsíční přestávce dva zápasy. Oba soupeři jsou v tabulce těsně za vámi, takže půjde o dvě důležité konfrontace. Jak jsou hráči na utkání připravení?
Jak už jste sám řekl, v pátek a v sobotu hrajeme veledůležité zápasy. Pokud oba vyhrajeme, bude reálná šance na play-off. Když prohrajeme, play–off se posune do oblasti teorie a víc než pravděpodobně nás budou čekat zápasy o udržení. Samozřejmě, že jsme se na oba zápasy připravili jak nejlépe umíme, ale uvidíme, zda to bude stačit. Důležitá bude i psychika, protože tlak na obě družstva bude velký.

Změnilo se něco v kádru mužstva během měsíční přestávky?
Ano. Libero Míra Pavlíček dostal před týdnem zápal plic a dokonce soutěže je vyřazen. Toho jsme však nahradili Dankem Steffanem, který je náš odchovanec, jenž nyní trénuje s Duklou Liberec a hrál ve Vrchlabí. Z našeho „béčka“ jsme povolali na výpomoc Mácu Nováka. Ten by měl pomoci hlavně při hře v poli.

Takže jinak budete mít k dispozici nejsilnější sestavu?
Po oba dny nás bude dvanáct, takže v podstatě komplet…

Máte soupeře důkladně přečtené? Na co si musíte dát největší pozor?
Známe je z domácích zápasů, které jsme vyhráli. Ale k vítězství nám hodně pomohli diváci. Ti teď pohopitelně budou hnát do boje naše oba rivaly, a zejména publikum ve Vrchlabí dokáže vytvořit bouřlivou atmosféru.

Pokud vyhrajete oba tyto zápasy, budete blízko k vysněné „osmičce“, což pak můžete potvrdit týden nato v domácím prostředí s rezervou Brna a se Starým Městem.
Bude velmi důležité, v jaké sestavě soupeři přijedou. Obě družstva jsou rezervy extraligových družstev. Třeba Staré Město je rezerva Zlína, a můžou se posílit o extraligové hráče. Pak bude hodně těžké proti nim hrát. Ale předem nic nevzdáváme a budeme bojovat o každý bodík.