Proti sobě se postavily týmy Eyjafjallajökull Fehrer Bohemia (předchozí vzájemné zápasy 0:7, 0:12) a TJ Stadion Nový Bor Senioři Bobři Verneřice 4:3 a 7:7).

Vítězem podzimní části se stal tým Eyjafjallajökullza nějž hraje inejproduktivnější hráč soutěže Jaroslav Hostins 26 body (13+13).

Největším bojovníkem,nebo lépe řečenobojovnicí,je po podzimní části Bára Benešová (Fehrer Bohemia) se 27 bloky.

Nanejvyšší příčce mezi brankářise držíFilip Šolín(Eyjafjallajökull) s úspěšností zásahů 90,98%.

Eyjafjallajökull - Fehrer Bohemia 9:2 (2:1)

Předchozí vzájemná střetnutí se odehrávala pod taktovkou Eyjafjallajökull, kdy hráči Fehreru nevstřelili svému soupeři žádnou branku. Tentokrát se ovšem dokázali prosadit již po 26 sekundách. Své vedení pozornou obranou drželi do 5. minuty, kdy se „Sopky" dokázaly prosadit proti obětavě bojujícímu soupeři. Za dalších 76 sekund se jim podařilo utkání otočit. Do konce prvního poločasu se i nadále hrálo velmi vyrovnané utkání, ve kterém se již žádný ze soupeřů nedokázal prosadit. V druhém poločase ovšem sopka Eyjafjallajökull začala chrlit svoji pověstnou lávu, a tak se počet jejich střeleckých pokusů zastavil na rekordním čísle 52. Výsledkem bylo konečné skóre 9:2. Tým Eyjafjallajökull tak i nadále prochází soutěží bez ztráty jediného bodu.

Branky (asistence): 5:00 Máka (Syrový), 6:16 Sedláček (Ryšavý), 17:41 Penz (Jíně), 18:47 Hostin, 19:18 Klindera (Lukesle), 21:47 Máka (Klindera), 25:02 Penz (Sedláček), 25:22 Sedláček (Bečvařík), 27:42 Sedláček (Lukesle) 0:26 Válek (Rott), 22:55 Rott.Střely52:13.Fauly5:7. Vyloučení 0:1, bez využití.Nejlepší hráči:Sedláček Rott.Rozhodčí:Bárta, Stránský.

Eyjafjallajökull: Šolín - F. Ryšavý, Bečvařík, Jíně, Syrový, Klindera Hostin, Máka, Lukesle, Penz, Sedláček

Fehrer Bohemia: Pýchová, Tůma Benešová, Janovský, Rott Válek, Šimek, Šolín P.

Autor:

TJ Stadion N. Bor Senioři - Bobři Verneřice 2:3 (0:1)

Druhé utkání bylo soubojem o druhé místo v tabulce. Z předchozích vzájemných zápasů sice vytěžili více bodů Novoborští, ale i přesto se opět očekával vyrovnaný souboj bez předem daného favorita. Do utkání, stejně jako v předchozích střetnutích, lépe vstoupili Bobři, kteří vstřelili úvodní branku. Skóre se neměnilo až do konce prvního poločasu. Ve druhém půli se podařilo Novoborským během čtyř sekund otočit skóre ve svůj prospěch. Verneřičtí ovšem stejně jako v předchozím duelu zabrali v posledních minutách. Nejprve se jim v čase 26:50 podařilo vyrovnat a 13 sekund před koncem zápasu zvrátili skóre na svou stranu, takže si odváží tři body za vítězství 3:2. Verneřice se tak posunuly na druhé místo v tabulce, o skóre před svého soupeře.

Branky (asistence):19:53 Živsa (Husák), 19:57 Husák (Bobák) 3:31 Mlejnek (Kadleček), 26:50 Zahradník, 29:47 Kadleček (Fábera).Střely:30:28.Fauly:5:6, bez vyloučení. Nejlepší hráči: Husák Kadleček.

TJ Stadion Nový Bor Senioři: Galek - Husák, Binder, Bačkovský, Potměšil Major, Bobák, Živsa, Spejchal, Průcha, Chlup.

Bobři Verneřice: Vepřovský - Kukeně, Zahradník, Farský, Tomáš, Mlejnek, Fábera, Kadleček.

Hodnocení

Podzimní část prvního ročníku Amatérské florbalové ligy předčila očekávání organizátorů, přinesla kladné ohlasy, odehrávala se v přátelské atmosféře a nabídla množství zajímavých zápasů. Právě z těchto důvodů se AFL CL rozhodla po souhlasu účastníků probíhajícího ročníku otevřít dveře třem potenciálním zájemcům o účast v lize již během zimní přestávky stačí se jen přihlásit. Společně se těšíme na start druhé části ligy od 10. ledna.

Více hráčských i týmových statistik naleznete na stránkách AFL CL www.cl-florbal.cz.

Autor: Ladislav Gráf