„Hoši děkujem," skandovalo více než 250 fanoušků českolipských florbalistů po pátečním zápase, ve kterém domácí FBC porazil v předehrávce 12. kola první ligy Litvínov 14:6.

Po první třetině, která skončila 5:1, to vypadalo na jasnou záležitost a i do druhého dějství vstoupila Lípa lépe. Ve 22. minutě vedla už 7:1. Pak ale o sobě dali hosté naplno vědět, zvýšili tempo a dokázali třikrát překonat Ponomareva. Českolipští měli s útoky hostů velké problémy, přesto se jim podařilo díky Novákovi litvínovskou sérii překazit. Na jeho přesnou trefu dokázali hosté reagovat za necelé dvě minuty a na druhou pauzu tak týmy odcházely za stavu 8:5.

V posledním dějství to byl Litvínov, kdo jako první skóroval, ale byl to také poslední gól severočeských rivalů na českolipské palubovce. Od 45. minuty už lovil míček ze své sítě jen hostující gólman Hruška, který vystřídal Kohouta na začátku druhé třetiny.  A lovit musel hned šestkrát. Na konečných 14:6 upravil v předposlední minutě Martin Jeřábek, který tak završil hattrick. Třikrát se v zápase trefil také Jakub Novák.

„Dnes to byla zasloužená výhra, mrzí nás, že jsme ze zápasu udělali svojí laxností drama a moc děkujeme divákům za podporu," řekl po zápase trenér domácích Jiří Stožický.