Prvně za ČR se představila na mezinárodním klání v dráhové cyklistice s názvem Brandenburg Cup v hale ve Frankfurtu nad Odrou (Německo).

Při své reprezentační premiéře v kategorii kadetek si nevedla vůbec špatně: v bodovacím závodě na 30 kol skončila se svou parťačkou Pavlou Bartošovou na solidním 7. místě, ve vylučovacích jízdách byla 17., sedmou příčku obsadila i ve stíhacím závodě a po závěrečném „scratchi“ (průjezdy cílovou páskou; započítávají se do celkového pořadí – pozn. autora) završila dvanáctým místem.

„Když jsme přicestovali do Německa, byla jsem hrozně nervozní, protože dráhy v cizině jsou úplně jiné než u nás. Už při rozjížďkách bylo znát, že soupeřky se vůbec nebojí, byla to pro ně veliká výhoda, jelikož mají šanci na těchto drahách trénovat,“ uvedla pro Českolipský deník Kateřina Růžičková, která přiznala, že strach nakonec musela překonat a po prvním dnu se mohla pochlubit 7. (bodovačka) a 17. (vylučovací závod) příčkou.

„Druhý den na nás dolehla únava, protože jsme závodily společně s juniorkami, takže se jezdilo o dost rychleji, než jsem zvyklá z kategorie kadetek,“ doplnila českolipská rodačka Růžičková.

Neděle pro ni začala stíhací jízdou na 2 km. „I přes nevydařený start, v němž jsem poprvé startovala z tak zvaného boxu, jsem dala 7. místo a ve scratchi byla dvanáctá, takže spokojenost.“