Do sportovní haly ve Stráži pod Ralskem se sjeli příznivci futsalu, aby se zúčastnili 1. ročníku turnaje „Stráž Cup 2012“. Na startovní listinu se zapsalo celkem 17 týmů z celého Libereckého kraje.

Již v základních skupinách probíhaly tuhé bitvy a vše nasvědčovalo tomu, že se ani přítomní diváci nebudou nudit. Ze dvou dopoledních skupin nakonec postoupily do čtvrtfinále tyto týmy: Rynoltice, THC Stráž pod Ralskem, Osečná a Šindy team. Ze dvou odpoledních skupin pak TTNF Liberec, VTJ Liberec a českolipští Black Warriors a Ko-mik team.

Ve čtvrtfinálových zápasech uspěla všechna 4 družstva z odpoledních skupin, které jen potvrdila své kvality. Všechny vyřazovací zápasy byly velice kvalitní a diváci se měli opravdu nač dívat.

O 3. místo si to rozdaly Ko-mik team a Black Warriors. Tento českolipský duel nakonec zvládl lépe Ko-mik team.

Ve finále se strhl obrovský boj mezi libereckými TTNF a VTJ, který skončil smírně 1:1, a tak o vítězi musel rozhodnout penaltový rozstřel, ve kterém měli více štěstí hráči TTNF Liberec.

Nejlepším gólmanem turnaje byl vyhlášen po zásluze Dominik Vogt z vítězného mužstva, který pravidelně nastupuje za prvoligový futsalový Andy Liberec, nejlepším hráčem pak Ondřej Rašín, který byl stavebním kamenem VTJ Liberec, a nejlepším střelcem s devíti góly na kontě Radim Věchet z THC Stráž pod Ralskem.

Po turnaji pak pokračovala velká after párty v hotelu Uran, kde se sešlo asi 40 účastníků „Stráž Cupu 2012“.

A jak hodnotili celé sportovní klání hlavní organizátoři této akce Radim Věchet a Karel Cerman mladší? „Jsme velice rádi, že se turnaj setkal s tak velkým ohlasem i spokojeností zúčastněných týmů, a že vše proběhlo bez větších komplikací, a proto doufáme, že i příští rok přivítáme o nějaký ten mančaft navíc. Velkou měrou se o hladký průběh turnaje postarali oba rozhodčí a v neposlední řadě patří poděkování všem, kteří naše úsilí o zorganizování tohoto turnaje finančně podpořili, ale i účastníkům, kteří jen potvrdili, že futsal v Libereckém kraji jde svou kvalitou strmě nahoru.“

Konečné pořadí turnaje: 1. TTNF Liberec, 2. VTJ Liberec, 3. Ko-mik team Česká Lípa, 4. Black Warriors Česká Lípa, 5. 8. THC Stráž pod Ralskem, Rynoltice, Osečná, Šindy team.