Už ze složení finálové osmičky je zřejmé, že to v Novém Boru hráčům hrajícím excentrickými koulemi svědčí. Pouze Jan Vašut hrál „rovinu“, což mu stačilo na celkové 6. místo.

Ale pojďme od začátku.

Už v úvodních třech kvalifikačních kolech byly k vidění skvělé náhozy. Ten vůbec nejvyšší nához turnaje se podařil výkonem 237 bodů Milanovi Gregovi.

Po kvalifikačních kolech a „Desperadu“ se do dvoukolového semifinále probojovalo 16 nejlepších. Do finále se dostalo již zmiňovaných sedm „točenářů“ plus jeden „rovinář.

Dvě finálová kola už byla poznamenána únavou z celodenního soupeření. Nejlépe se s tím vším vyrovnal a vítězem se stal Jaromír Čech s průměrem přes značku kvality 200 bodů! Druhé místo pro sebe získal domácí Bohuslav Lojek. Třetí příčka patří hráči z Belgie, ale v Česku dlouhodobě pobývajícímu Robinovi Honraedtovi.

Závěrem je třeba poděkovat bowlerovi Míšovi za bezchybný servis drah a barmance Tereze za „hlídání“ pitného režimu účastníků turnaje. Poděkování patří majitelům centra manželům Kotlíkovým za přípravu vynikajících halušek!

Nakonec je už jen potřeba všechny pozvat na 2. turnaj BCC 2012, který se koná v sobotu 25. února od 9 hodin v bowlingové herně Bowling City Nový Bor.