Zdejší Global Assistance Racing Arénu v těchto dnech pokrývá sněhová vrstva, ale jaké povětrnostní podmínky budou v Sosnové v neděli 20. ledna, kdy, ví snad jen Svatý Petr. Závodit se ale bude za každého počasí, i když většina přihlášených si nejspíše přeje sníh.

MOGUL driving cup je vypsán zejména pro amatérské závodníky se sériovými automobily, kteří si chtějí vyzkoušet řízení vozu na plně zabezpečené trati a porovnat svůj výkon s ostatními řidiči závodníky.

Seriál není uzavřen ani pro zkušenější závodníky, kteří by si třeba rádi vyplnili dlouhou pauzu před startem nové domácí sezony.

Trať prvního z pěti závodů povede v Global Assistance Racing Aréně v Sosnové v přibližně podobném směru, jaký je známý například ze Setkání mistrů. Pořadatelé upravili pravidla tak, že z úvodního měřeného tréninku do měřených rozjížděk postupují všichni účastníci.

Podmínky k účasti a přesné znění pravidel lze vyčíst na www.autodrom.cz, kde je také přihláška do úvodního závodu.

Pro účastníky bude připraven velký, vyhřívaný stan s možností občerstvení, k dispozici jsou on-line výsledky, takže obavy z nepříznivého počasí bez zázemí nemusí mít skutečně nikdo. MOGUL driving cup je otevřený širokému poli jezdců, ale samozřejmě i divákům, kteří mají vstup do areálu autodromu zdarma. Také zájemci o fotografování mohou využít možnosti akreditace na již zmiňovaných webových stránkách autodromu.

„Fanoušci motorismu, využijte poslední šance a přihlaste se do prvního závodu MOGUL driving cupu nebo rovnou do celého seriálu. Tím ušetříte," vyzývají pořadatelé.

Petr Eliáš