Česká Lípa tím hodně zaskočila loňského finalistu a získala první tři body do tabulky 1. ligy.

Hattrick FBŠ Brno - FBC BRZDY CZ Č. Lípa 4:5 (2:3, 1:0, 1:2)

„Zápas to byl velmi vyrovnaný, naštěstí kluci nebyli z premiéry moc nervózní, potěšila mě především naše defenzíva, která fungovala víceméně bez chyby. Musíme se hlavně soustředit na přesilovky, kde jsme zatím nuloví," hodnotil úspěšnou premiéru v prvoligové soutěži hrající trenér Štěpán Slaný, který si také pochvaloval atmosféru v mužstvu. „Po delší době jsem opět zažil takové to vnitřní nadšení, každý gól jsem si užíval a zatím mě to opravdu naplňuje," dodal s úsměvem.

A co na duel říkal hlavní kouč Jiří Stožický?

„Do zápasu jsme vstoupili koncentrovaně, což přineslo naše dvoubrankové vedení. Nepoložilo nás ani rychlé vyrovnání, pokračovali jsme v zodpovědném výkonu," těšilo trenéra, který pokračoval: „Předpokládali jsme vyrovnaný průběh utkání, že se bude rozhodovat až ve třetí části, což se potvrdilo. Poté, co se nám podařilo znovu odskočit do vedení o dvě branky, jsme utkání zaslouženě dovedli do vítězného konce. Hlavní příčiny naší výhry vidím v týmovém výkonu a disciplíně, kdy jsme se snad poprvé, co jsem v Lípě, nenechali ani jednou vyloučit."

Už teď v sobotu od 19 hodin čeká Českou Lípu hlavní aspirant na postup Kladno!

Sestava a body FBC: Ponomarev, Knol Mlejnek, Vnuk (0+1), Slaný (1+0), Tichý, Kotera Jansa (2+1), Jeřábek (1+2), Mach, Marhan, Jirsa (0+1), Motejzík, Procházka (1+0), Smolnický, Tregner, Bezouška, Karel, Novák, Merlíček.