Na své palubovce nové haly přivítá ambiciózní SK Slavia Praha!

Podle harmonogramu soutěží ročníku 2015/2016 by měly zápasy podzimní části odstartovat až druhým říjnovým víkendem, kdy se roztáčí futsalová 2. liga.

Jenže před dvěma týdny nastala zásadní změna, o které Českolipský deník, jako první, již informoval.

Celek F.A. Zole Česká Lípa sestoupil a neměl zájem ani o divizi. A jeho městský rival, FC Démoni Česká Lípa, druhé nejlépe umístěné mužstvo 2. ligy, kývl na výzvu řídícího orgánu, FAČR, v níž nahradil odstoupivší Balticfloru Teplice. A pak bylo jasno!

„Taková nabídka se prostě neodmítá. Zvláště pak, co jsme po sestupu z první ligy byli dvakrát druzí. Takže ty postupové ambice v nás přetrvávaly. Až konečně letos, kdy jsme dostali šanci, to vyšlo!" vyjádřil se pro Deník prezident FC Démoni Jiří Šubrt.

Trenér a zároveň manažer českolipského klubu Karel Kruliš se podle svých slov na sezonu těší. „Na každou sezonu, zvláště na tu prvoligovou, se těším! Netajím ale, že nepatrné rozpaky z toho, jak se všechno a narychle událo, mám. Na druhou stranu víme, že zde přivítáme i nejlepší futsalové kluby v republice."

Liga začala bez překvapení

Nový ročník CHANCE futsal ligy, nejvyšší soutěže futsalistů v České republice, odstartoval prvním kolem už minulý týden. S jakými výsledky?

Zatímco nováčkovi FC Rádio Krokodýl Brno se zadařilo na palubovce Kladna, druhý postoupivší celek z druhé ligy, SK Interobal Plzeň, ztroskotal na brněnském Helasu. Zastřílela si mistrovská Chrudim, která vyhrála regionální derby ve Vysokém Mýtě vysoko 8:0.

A v dalším neméně atraktivním duelu Benago Zruč nad Sázavou porazilo pražskou Spartu 5:3.

Dohrávka premiérového kola mezi nováčkem FC Démoni Česká Lípa a SK Slavia Praha se koná právě dnes od 20.30 hodin v nové hale nedaleko řeky Ploučnice. Druhé dějství této nejvyšší futsalové soutěže v ČR je na programu až za týden, přesněji ve čtvrtek 24. a v pátek 25. září.

Českolipští Démoni se v pátek večer představí na palubovce brněnského FC Rádio Krokodýl.

Výsledky 1. kola CHANCE futsal ligy:

Helas Brno - SK Interobal Plzeň 6:0 (1:0)
FK Kladno - FC Rádio Krokodýl Brno 1:4 (0:3)
1. FC Nejzbach Vysoké Mýto - FK ERA-PACK Chrudim 0:8 (0:6)
FC Benago Zruč nad Sázavou - AC Sparta Praha 5:3 (2:0)
Mados MT Hradec Králové - FC Tango Brno 3:3 (1:2)