Po základní části bude následovat nadstavba o postupy a sestupy.

„Náš oddíl spolupracuje s Duklou Liberec, pro kterou budeme zajišťovat kategorii kadetů a hráči juniorského věku budou moci hrát extraligu juniorů. Tento stav samozřejmě ovlivní výkonnost našich juniorů v první lize, neboť se budou muset obejít bez nejlepších hráčů,“ připomíná druhý z dvojice trenérů Jaroslav Javůrek s tím, že se českolipské družstvo musí zříci ambic na eventuální postup.

„Smlouva je však výhodná pro oba oddíly a zejména prospěje volejbalu samému.“

V juniorském družstvu Loko došlo k významným změnám. Z družstva odešli zkušení hráči jako například Pavlíček, Major či Kapoun a jejich roli museli převzít kadeti a žáci. „Budujeme tedy zcela nový a velmi mladý tým. Jediným cílem je udržení juniorské první ligy v České Lípě.“

Loko Č. Lípa – Slav. Liberec
3:1 (16, -18, 15, 19)
3:0 (17, 21, 23)

Českolipští vykročili do nového ročníku úspěšně, když v prvním dvojzápase zvítězili v obou utkáních nad favorizovanou Slávií Liberec. „Výsledek je o to cennější, že polovinu základní sestavy tvořili žáci,“ těšilo hlavního kouče Jaroslava Linharta.

Sestava Loko: Hölzl Adam, German Tomáš, Šimon Patrik, Jindřich Jan, Čechlovský Jan a Galabov Jan, libero: Ducháč Dominik (Louda David, Beneš Ondřej, Votruba Roman, Kubišta Tomáš). Trenér Jaroslav Linhart.