Démoni šli do utkání po nepovedeném zápase s Plzní (0:7) a reparát týmu vyšel výsledkově na jedničku. Domácí šli do vedení už v první minutě a první půli nakonec opanovali výsledkem 3:1. Jenže kousavé Dynamo po přestávce třemi brankami vývoj duelu otočilo a najednou bylo zaděláno na pořádné drama.

Jihočeši ještě v polovině druhé půle drželi dvoubrankový náskok. Nezvládli však závěr duelu, Česká Lípa vyrovnala a dvě minuty před posledním hvizdem sudího zařídil Démonům tři body Rott. Dynamu zbyly jen oči pro pláč.

„Zápas se pro nás zprvu vyvíjel dobře, možná jsme jen měli dát v první půli víc gólů, abychom měli větší klid. Soupeř ale ukázal svoji sílu, dobře bránil a my do druhého poločasu vstoupili lehkovážně. Dynamo nakopl jeden gól a najednou jsme byli v kaši. Ukázalo se ale, že jsme na tom fyzicky lépe než Budějovice a myslím, že právě tohle na konci rozhodlo,“ popsal duel ze svého pohledu českolipský trenér Karel Kruliš.

Česká Lípa – České Budějovice 7:6 (3:1)
Branky: 1. Fichtner (Havrda), 5. Kubelka (Fichtner), 19. Havrda, 25. Fichtner, 33. Abrham, 37. Fichtner (Bažant), 38. Rott (Zapletal) – 16. Radouch, 22. Radouch, 22. Radouch, 23. Benát (Pouzar), 26. Benát, 31. Benát (Pouzar). Rozhodčí: Plzák, Kresta. ŽK: 0:1.

FC Démoni Česká Lípa: Kirov (Bartůněk) – Rott, Kubelka, Fichtner, Švec, Havrda, Hanzlík, Abrham, Zapletal, Bažant, Němec.

Dynamo PCO České Budějovice: Jasenský (Beránek) – Pouzar, Benát, Vejvar, Radouch, Hric, Hrbáč.

Více v pondělním vydání Českolipského deníku.