Padne domácí neporazitelnost? Vrátí se českolipští Démoni do čela průběžné tabulky futsalové Divize A? I takové otázky z úst prezidenta českolipského klubu Jiřího Šubrta směřovaly na trenéra A-týmu Petra Janeckého. „Uděláme pro to maximum!“ odpověděl mu.

Po prohře v minulém kole s domácím SK Bílý Balet Děčín se museli českolipští hráči smířit s pozicí vedoucího týmu soutěže. „Abychom se opět vrátili do čela tabulky, museli bychom v tomto domácím zápase se Slavií TU Liberec bodovat naplno. To je přání nejen hráčů, ale i diváků,“ přál si před duelem šéf klubu FC Démoni.

S povděkem lze upozornit na to, že na zápas Démonů přišlo neuvěřitelných 152 lidí! „To je náš nový divácký rekord,“ těšilo hráče i funkcionáře. Slávia TU Liberec hrála v minulé sezoně 2. ligu. Tam se jí nedařilo a sestoupila. „To jí ale na nebezpečnosti a atraktivitě neubírá. Naopak! Zkušenosti, které si přináší, pro nás předznamenávají přinejmenším velice těžké utkání,“ věděl kouč Janecký.

Jeho obavy se potvrdily, a to i přesto, že se domácí už ve 4. minutě prvního poločasu dostali do vedení zásluhou kapitána Michala Zelenky. Liberečtí totiž dokázali rychle odpovědět vyrovnávacím gólem na 1:1 a po dvou standardních situacích odskočit na rozdíl dvou branek - 1:3. Českolipský útočník Milan Soukup však do přestávky dvěma přesnými zásahy srovnal skóre na poločasový stav 3:3.

Liberec ale měl úchvatný vstup do druhé půle, když dvakrát v krátkém sledu zvýšil na 3:5, takže hráče Č. Lípy jako vždy musela morálně „nakopnout“ skvělá divácká podpora v hledišti. A to zabralo! Nejprve snížil Milan Soukup, který svým třetím gólem dokonal hattrick a na 5:5 srovnal Martin Švec.

Ba co víc, pět minut před koncem dokonale otočil skóre na 6:5 pro Démony Jan Sysel! Liberecká Slávia se však ukázala jako velice silný a bojovný tým a ke konci utkání srovnala na konečných 6:6. „Vzhledem k průběhu zápasu je remíza zasloužená,“ konstatoval prezident FC Démoni Česká Lípa Jiří Šubrt.

V dalším kole soutěže hostí svěřenci Petra Janeckého mužstvo FC Brandýsek. Utkání se hraje v sobotu od 18 hodin v novoborské sportovní hale.

Sestava Č. Lípy: Marek Michálek, Michal Zelenka, Jakub Dutka, Václav Zdich, Lukáš Půlpán, Martin Švec, David Rameš, Jan Sysel, Milan Soukup, Jiří Holub. Trenér Petr Janecký